17.05.2014 12:25    

dewamade
Arkadaşlar ben şuan yangın metrajı çıkatıyorum bunun için gerekli olan autolispleri indirdim çalıştırdım gayet probemsiz.
Fakat karşıma şöyle bir sorun çıktı, borunun bir kısmı 1" bir kısmı 1 1/2 "..Şimdi ben bu boruyu Te kısmından ayırmak istiyorum çizimde , çünkü boru çizgisi bir bütün, şayet çizgilerin kesiştiği yerden ayırabilirsem metraj hesaplama işlemini çok daha hızlı bir sürede yapabilirim. Bu işlemi break komutuyla yapamıyorum, trimlede denedim o da olmadı, bir tek pedit komutunda umudum var.
yada bunun yerine dimension dan toplayarak nasıl ölçebiliriz. Yani ölçerken otomatikmen toplanmasını da istiyoruz

Bilen arkadaşlardan bunun için yardım rica ediyorum.

dewamade (17.05.2014 12:57 GMT)

19.05.2014 06:43    

ibrahimdeniz
Polyline a vertex ekleme lispi işini görür gibime geliyor..Bölünmesini istediğin boru tabir ettiğin çizgiyi polyline olarak çizsen çakışan noktaları lisp halletse.. Lisp, çakışan objeler polyline ile çakıştıkları noktada polyline a vertex ekliyor, polyline a break yapmana yada tek tek trimlemene gerek kalmaz, polyline olduğu için Qdim komutu ile tek seferde yada toplaya toplaya (Qdim (baseline) ) ölçü atarsın..Umarım işine yarar..

Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız.

by Prohibit

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 0.898 saniye - Sorgu: 45 - Ortalama: 0.01996 saniye