06.05.2014 11:14    

ibrahimdeniz
Arkadaşlar selamlar..

Sorun şu ki internetten indirdiğim hatchler( yani .pat uzantılı dosyaları c:programfiles/autocad2012/support klasörüne kopyalamama rağmen ) custom defined sekmesinde listelenmiyor..sebebini yada çözümünü bilen varsa bana yardımcı olacak tüm arkadaşlara şimdiden teşekkürler..

06.05.2014 11:47    

ehya
Pat uzantılı dosyaları (sayısının çok olduğunu düşünürsek) support klasöründe saklamak yerine bilgisayarınızda başka bir klasöre kopyalayın ve bu klasörü path edin.
Path etmek için

Tools --> Options --> Files --> Support Files Search Path kısmında en alta bu klasörü ekleyin.

06.05.2014 11:47    

seboli61
Sizin için çözüm bilmiyorum. İnternetten indirdiğiniz hatchleri paylaşır mısınız ?

06.05.2014 11:50    

ProhibiT
Alternatif bir yöntem; "C:\Users\Monster\appdata\roaming\autodesk\autocad 20XX\rXX.0\enu\support şeklinde bir klasör var *.pat dosyanızı buraya koyarsanız AutoCAD'den ulaşılablir olur. Bu klasör genlde gizli (hidden) olduğundan ulaşmakta zorluk çekebilirsiniz. AutoCAD komut satırından, ACADPREFIX girdiğinizde listelenen bölümün en başında yer alır buradan copy/paste ile alıp Windows Gezgini adres satırına yapıştırarak ulaşabilirsiniz.

06.05.2014 12:12    

ibrahimdeniz

Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız.

Windows 8 ile alakalı bir durum diye düşünmeye başlamıştım.. Prohibit ve Ehya hocalarımın yöntemlerini deneyip sonucu yazacağım.. teşekkürler yardımlarınız için..

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.339 saniye - Sorgu: 53 - Ortalama: 0.02527 saniye