05.05.2014 12:38    

raskoln
merhaba arkadaşlar çizimin içindeki tüm attributeleri nasıl silebilirim yada patlatabilirim

05.05.2014 12:43    

halilozcakir
selam raskoln
burst yaz hepsini seç biti gitti

05.05.2014 14:47    

seboli61
BURST komutu attributeleri patlatmıyor blockları patlatıyor. Eğer attributeler block haline getirilip BURST derseniz TEXT olur. Attributeleri de Seçmek için QSELECT en bulabilirsin.

05.05.2014 15:06    

ehya
seboli61

bir nesnenin attribute olabilmesi yani attribute işlevini yerine getirebilmesi için zaten blok yapılması gerekir.
öyle bir mesaj yazmışsın ki, cevabı birbirine sokmuşsun..

Halilocakir'in dediği doğrudur. Kafa bulandırmaya gerek yok..

05.05.2014 19:31    

seboli61
Alıntı
ehya :
seboli61

bir nesnenin attribute olabilmesi yani attribute işlevini yerine getirebilmesi için zaten blok yapılması gerekir.
öyle bir mesaj yazmışsın ki, cevabı birbirine sokmuşsun..

Halilocakir'in dediği doğrudur. Kafa bulandırmaya gerek yok..

Sizin bilgilerle aydınlanıyoruz. Ama bazı projelerde hala attribute bulunuyor.Bunlar lisplerle texte dönüşebiliyor.Benim yaptığım block yapıp BRUST yapıp texte çevirmek.Yanlış bir şey mi dedim ? Bu konuda aydınlatırsanız sevinirim

05.05.2014 22:37    

ProhibiT
Atrribute tanımı (Attribute Definition) ve Attribute başvuruları (Attribute references) arasındaki farkları açıklayan bir yazı yazmıştım. Arama motorunu kullanarak bulunabileceğini sanıyorum. Kısaca bu farklı nesne türlerinin her ikisine de Attribute denmesinden kaynaklanan bir karmaşa var. Benzer durum Block Definition (Block) ve Block Reference (Insert) nesnelerinin her ikisi için de gereksiz bir kısaltmayla Block denmesiyle ortaya çıkıyor. Bu nesne türlerinin birbirinden farkı özümsenmeden verimli kullanılmaları pek mümkün olmuyor.

06.05.2014 03:37    

raskoln
Obje ve blok coklugundan yaparmi bu sorunu

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.182 saniye - Sorgu: 66 - Ortalama: 0.01791 saniye