05.05.2014 10:31    

raskoln
merhaba arkadaşlar

çizim içerisinde bloklar var blok düzenlemeye giriyorum bloğu düzenliyorum blogu kaydedip kapatıyorum çizime geri
dönünce çizimde bir yavaşlama meydana geliyor sebebi nedir acaba.

05.05.2014 10:42    

Travaci
Sebebini bilmiyorum ama şöyle bir çözüm yolu buldum. View > 3D view > Top dersen düzeliyor ;)

05.05.2014 11:01    

raskoln
denedim olmadı ne garip bir şey bloga girim çıkınca acayip bir yavaşlama oluyor maus zor hareket ediyor

raskoln (05.05.2014 11:09 GMT)

06.05.2014 12:36    

ibrahimdeniz
Sevgili raskoln..

Bloklarla çalışırken refedit komutunu kullanırsanız autocad arayüzünden çıkmadan çizim yaptığınız ekranda bloklara müdahale edebilirsiniz ve bahsettiğiniz ekranda yada dosyada kasma sorunu yaşamazsınız..
Blok editör ile çalışırsanız sadece bloğunuzun olduğu beyaz bir arayüz açılır siz çiziminize müdahalenizi edersiniz ve kaydedip kapatırsınız.. Çalışma ekranına yani autocad arayüzüne geri döndüğünüzde kendini belli eden bir yavaşlama hissedersiniz ki bende çok çektim zamanında..Tavsiyem refedit ile çalışmanızdır..

Refedit toolbar ında block edit( komutu çalıştırdığınızda blok a müdahale edebilirsiniz), obje ekleme (her türlü obje.. hatch, text türleri, line türleri, diğer bloklar, ölçüler vs vs.. eklenebilir) obje çıkarma ( blokta bulunan objeleri çıkarırsınız) kaydetmeksizin kapa ve kaydet butonları yer alır..

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.145 saniye - Sorgu: 52 - Ortalama: 0.02202 saniye