23.04.2014 11:09    

ibrahimdeniz
Selamlar..

Polyline ile kesişen objelerin (line ,xline,ray,polyline) olduğu durumlarda, objelerin polyline ı kestikleri noktalardan bahse konu polyline a vertex atan lispe ihtiyacım var..Sitede buna benzer lisp varsa veya tavsiye edeceğiniz lisp varsa şimdiden teşekkür ederim..

QDIM komutunu daha pratik bir şekilde kullanmaya çalışıyorum, bu lispe aslında bu yüzden ihtiyacım var.. Ölçü atmada pratiklik ve revizyonlar söz konusu olduğunda hızlı olmam beklendiğinden böyle bir lisp işimi görür diye düşünmekteyim..

İlginize şimdiden teşekkürler..

23.04.2014 11:34    

halilozcakir
Pline çizgiyi seçip herhangi bir noktasına - köşe yada orta tutulan nokta - bir sol bir sağ tıkla add vertex ve remove orada var bunu bir dene olacak mı ?

yada çizgiyi tıklayıp grip noktası üzerine gelip bir an beklediğinde açılan küçük menüden de ad vertex çıkıyor

23.04.2014 11:50    

ibrahimdeniz
halilozcakır ' a sevgilerle..

İlgin için teşekkür ederim..

Şuan bulabildiğim tek çözüm bu, bahsettiğin şekilde yapabiliyorum.. Benim istediğim; lisp çalıştığında, polyline ı ve onu kesen objeleri seçtiğimde, kesişim noktalarına vertex atılması.. Daha sonra QDIM ile seri şekilde ölçü vermek..

24.04.2014 10:53    

ibrahimdeniz
objelerin kesişim noktalarına point atan lisp i polyline a kesişim noktalarından vertex atan lispe dönüştürmek mümkün müdür acaba ?

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 0.948 saniye - Sorgu: 50 - Ortalama: 0.01897 saniye