14.04.2014 17:12    

hakansavuran
Merhabalar.
Öncelikle konuyu yanlış yere açtıysam şimdiden özür dilerim.
Benim şöyle bir sorunum var. Elimdeki projede projeci ölçülendirmeyi yapmış. Fakat ben tekrar ölçtüğümde üzerinde yazılan ölçü ile benim ölçtüğüm sonuçlar farklı çıkıyor.Bunun nedeni ne olabilir? Düzeltme şansımız var mıdır? Şimdiden teşekkürler.

14.04.2014 18:01    

Travaci

Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız.

14.04.2014 18:26    

hakansavuran
Öncelikle ilginize teşekkür ederim.Dimlfac komutuyla görünen ölçü sıkıntısını giderdim.Fakat şimdide şöyle bir sıkıntım var. Topla komutuyla ilgili nesneyi toplattıgımda görünen ölçüye göre sonuç vermiyor.Aksine eski haline göre yanlış sonuç veriyor.Bunu nasıl çözebiliriz acaba?

14.04.2014 19:50    

Travaci
Rica ederim, neye göre cevap vermeliyim :dozingoff Hangi nesneler, hangi topla komutu :O_o

14.04.2014 19:56    

Uğur İNCE
prjenın scale sı ile oyanmış olabilir.
align komutu ile projeyi cm ye yada metre ye cevir

15.04.2014 07:22    

hakansavuran
Dediklerinizi yaptım fakat hala sorunum devam ediyo. Sorunum şu ki projeci ölçülendirmeyi yapmış.Fakat ben tekrar ölçülen bir yeri ölçmeyi denediğimde benim ölçtüğüm değer projede yazan değerin 2,5 katı gibi bir değer çıkıyor.Projenin Her kısmında bu şekilde. Yani gerçekte uzunlugu 30 olan bir yeri ben 75 olarak ölçüyorum.Umarım şimdi daha açıklayıcı olmuşumdur.İlginize teşekkür ederim.

15.04.2014 08:21    

Uğur İNCE
kardş meil atarmısın projeyi

15.04.2014 10:10    

halilozcakir

15.04.2014 10:16    

hakansavuran
Alıntı
Uğur İNCE :
kardş meil atarmısın projeyi

Uğur bey profilinizde yazan mail adresinize mail attım.İlginize teşekkür ederim.

15.04.2014 10:51    

hakansavuran
Alıntı
halilozcakir :
Konu buradan da kaynaklanıyor olabilir. bir incele derim. dim scale factör.

Halil bey ilginize teşekkür ederim. Bu linkte yazanları aynen uyguladım. Sorun sadece görüntüde değişti ama. Şöyle ki şimdide bir line ı kendim ölçtüğüm zaman projede yazan ölçü ile tutuyor fakat TOPLA komutu ile line ın uzunluğunu toplamasını istediğimde tekrar eskisi gibi 2.5 kat gibi fazla bi değer veriyor.Yani sadece görüntüde bi değişiklik olmuş oluyor.Umarım anlatabilmişimdir sıkıntımı.

15.04.2014 11:47    

halilozcakir
Anladım çizimin bişey scale factorü değişik ama hangisi onu bulmak lazım unit factor e baktım oradan olabilir diye..

xref çalışırken söyle bişey geldi başıma; sıfır dwg ye çizimi çağırırken çizimin ünist factor ü inch olarak çağırmışım, ana çizimde mm bu hata ile karşılaştım ... ölçüde de hatalı idi çizgi çizerken de hatalı idi.
Sizin dwg xref olark alınmış ise böyle sorun olabilir mi ?

geçici ve kaba çözüm olarak line toplamları tutsun diye çizim orjinalini saklayıp, tüm çizimi kilitli kapalı layer kalmadan 0.4 kat scale etsek geçici çözeriz aslında

halilozcakir (15.04.2014 12:35 GMT)

15.04.2014 12:55    

halilozcakir
Kaba çözüm demişim ama durum gerçekten öyle,
bende rastlıyorum bazı statikçi arkadaşlardan gelen paftalarda bazı çizimler içinde detaylar verdiklerinden, detay çizimi scale ediyorlar , aynı kağıtta tek genel ölçekte çıksın diye. layout kullanmak işlerine gelmiyor yada böyle gelmiş böyle gider alışkanlıklardan ...
gönderdiğin çizimde baktım scale factör 0.4 onu 1 yapınca ve .gönderdiğin parça çizimi 0.4 scale edince sorun çözülecektir.
statikçinin antetinde dikkat et birkaç ölçek vardır o diğer ölçek bu detaylar için.

halilozcakir (15.04.2014 13:05 GMT)

15.04.2014 13:25    

hakansavuran
Alıntı
halilozcakir :
Kaba çözüm demişim ama durum gerçekten öyle,
bende rastlıyorum bazı statikçi arkadaşlardan gelen paftalarda bazı çizimler içinde detaylar verdiklerinden, detay çizimi scale ediyorlar , aynı kağıtta tek genel ölçekte çıksın diye. layout kullanmak işlerine gelmiyor yada böyle gelmiş böyle gider alışkanlıklardan ...
gönderdiğin çizimde baktım scale factör 0.4 onu 1 yapınca ve .gönderdiğin parça çizimi 0.4 scale edince sorun çözülecektir.
statikçinin antetinde dikkat et birkaç ölçek vardır o diğer ölçek bu detaylar için.

Kısmende olsa sorunum çözüldü. Yardımını esirgemeyen arkadaşlara teşekkürler. İyi çalışmalar

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.502 saniye - Sorgu: 84 - Ortalama: 0.01789 saniye