12.03.2014 16:06    

basaranktr
Çizimimde bulunan bir bloğu editlemek için içine girdim çıkarken blok exit yapacağıma sayfa exit yapmışım kaydedilsinmi diye sorunca evet dedim. Tekrar dosyayı tıklayıp açmak istediğimde direkt bloğun içinde açılıyor çizim alanıma gidemiyorum.
Dosya 4 mb, blok 300 kb, çizimler silinmiş olsa 4 mb uçardı çizimler hala dosya içinde ama ulaşamıyorum blok menüleri artık yok ne denediysem işe yaramadı lütfen yardım

12.03.2014 16:13    

Travaci
Auto save dosyasını bulup bakmayı deneyin.
c:\user\kullanıcı\appdata\local\temp\

12.03.2014 16:21    

basaranktr
Denemem mi ilk yaptıklarım arasında zaten o var temp klasöründe save edilen dosyalar arasında yok.
dosya kurtarma ile tempi inceledim yok hiç oluşturmamış acad ayarında değişiklik te yapmadım 35 dk da bir autoasave yapar normalde çok ilginç. Bak dosyası oluşturmayı da ben kapamıştım o da yok yani.
Ben eminimki elimdeki dosyanın içinde çizimlerim duruyor boyutundan belli sadece blok 300 kb (bir kat planı) fakat dosya hala çok büyük (8 kat planı) ve bloklar kısmından diğer bloklar görülüyor fakat asıl çizim alanına çıkış yapacak bir komut yok.

12.03.2014 17:13    

basaranktr
sanırım uçtu çalışma.. _BCLOSE komutu girdiğimde blok editor içinde değilsin komut çalışmaz diyor sanırım ama blogun ta kendisine bakıyorum. Bu durum bu dosyaya has değil bunu başka dosya için denedim aynı durum söz konusu. blok içinde çalışırken direk kaydedip çık derseniz çizim alanına dönülmüyor.

12.03.2014 21:25    

ProhibiT
Eski Sürüm bir AutoCAD kullanıyorsanız aynı dosyayı AutoCAD 2013 veya üstü bir sürümle açtığınızda kurtarabilirsiniz.

12.03.2014 21:57    

basaranktr
Teşekkürler 12 kullanıyorum fakat yarın ofiste 14 kurup kurtarmaya çalışacağım.
12 de kurtuluş yok denemediğim ilgili komut sekme kalmadı bende yeniden başlamıştım projeye inşallah 14 le kurtarabilirim en az 4-5 günüm var o dosyada. çok kahredici bir durum bu.. çözersem yolunu buraya yazacağım. Sağol kardeşim

12.03.2014 22:02    

basaranktr
Yalnız şunuda belirteyim dosya bozulmadan önce 7-8 mb civarı olmalıydı öyle hatırlıyorum şimdi 3.8 mb inşallah kurtarabilirim ortada bir veri kayıbı olma olasılığı yüksek hayırlısı bakalım.

13.03.2014 07:40    

basaranktr
14 kurdum ama çok farklı sekmeler var açıkçası ne işe yaradıklarını pek anlamıyorum çok karmaşık nasıl düzeltebilirim bu dosyayı

13.03.2014 11:25    

Travaci
Farklı sekmelerden kastın ne basaranktr : )

13.03.2014 13:02    

basaranktr
Kastım şu: 2012 de autocad classic menü seçilebiliyordu 2014 te klasik menüye dönemedim haliyle kolay olan kocaman ikonlardan birşey anlamadım (bir kısmından tabi) zaten ben kendi kısa yollarını oluşturup kullanan biriyim block menüsünde 5-6 komut var hiç biri çözüm olmadı. Sonuç olarak düzeltmek için girdiğim bloğun içinde kaldım ve çıkış yapamadım. Asıl çizim alanım oldu bu blok. diğer bloklar listede var purge yapınca onlarda gidiyor ve dosya boyutu azalıyor çizimlerin uçtuğunu ispatlıyor bence. Bu sorunun bir çözümü olmadığına kanaat getirmeye başladım. tek dosya üzerinde autosavesiz, bak dosyasız çalışırsan olacağı budur değilmi . Farklı sekmelerle işimiz olmaz iş adamıyız biz.

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.2 saniye - Sorgu: 72 - Ortalama: 0.01667 saniye