12.02.2014 07:23    

pegasus69
Herkese merhaba arkadaşlar,
Forum da ve autocad deryasında çok yeniyim. Öğrenmeye çalışıyorum.
Öncelikle forumlar içerisinde aradım ama bulamadım. Belki sorulmuş cevaplanmıştır ama ben bulamadım.
Ben sizler gibi çok aktif çizim yapan birisi değilim. Hazır çizimlerin üzerinde değişilik yapıp, basit komutlar kullanıyorum.
2 tane sorum olacak sizlere.
1) 2 çizim var elimde, birisi çok net, birisi flu. Sanki birisi karasal yayın, diğeri de full hd gibi. Flu olanda aradığımı bulamıyrum, göremiyorum. Hatta find bile bulamaıyor. Sanırım kilitli, kapalı. Ama nasıl çözerim, netleştiririm bilmiyorum.

2) Projeyi inceleyip çözüm yaparken, bazı bölgeleri işaretlemem gerekiyor. Bunun için o bölgeye bulut yapıyorum. Ama zoom out yapınca bulut görünmüyor bile. BU bulutun çizgilerini nasıl kalınlaştırabilirim ki, zoom out ta bile görünsün.

Şimdiden teşekkür ederim. Kolay gelsin herkese.

12.02.2014 08:00    

Travaci
1. Aradığınız ne ?
2. Revcloud --> Style -->Calligraphy

12.02.2014 12:33    

şahnaz
1) çizimin layerları kapalıdır. layerlarınız kilitlidir açtınız mı sorun kaybolur

13.02.2014 11:49    

pegasus69
Alıntı
şahnaz :
1) çizimin layerları kapalıdır. layerlarınız kilitlidir açtınız mı sorun kaybolur

Merhaba,
Eğer layer kildi çizimin sağ en alt köşesindeki asma kilit sembolü ile anlaşılıyorsa, bu kilitlerin tamamı, tüm layerlar dahil açık görünüyor. Eğer ordan anşılma ise, nereden nasıl bakabilirim?
Teşekkür ederim

13.02.2014 11:49    

pegasus69
Alıntı
Travaci :
1. Aradığınız ne ?
2. Revcloud --> Style -->Calligraphy

Merhaba,

Bahsettiğiniz bu komuta nasıl nereden ulaşabilirm?

Teşekkür ederim.

13.02.2014 11:59    

Travaci
Draw menüsünde Revision Cloud, diğerleri alt seçenekleri
Revision Cloud --> Style -->Calligraphy

20.02.2014 09:42    

pegasus69
Arkadaşlar merhaba,

Daha once yazdığım 1 numaralı sorunumu hala çözemedim.
Yani herhangi bir objeyi seçtiğimde tüm projeyi seçiyor. Projeler bir çok layer ve xreften oluşturulmuş. Ben model üzerinde çalışıyorum. Ekranın sağ alt tarafında bir asma kilt işareti var ama, oda açık.
Tüm projeji seçip explode yapmak istedim oda olmadı.
Arama yapmak için çok önemli benim için. Arama ile bazı objeleri sayıyorum aynı zamanda kaç tane var diye.
Yardımcı olabilirseniz çok sevineceğim.
Teşekkürler.

21.02.2014 18:30    

şahnaz
dosyayı paylaşırsan incelemede bulunup sana yardımcı olabiliriz

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.116 saniye - Sorgu: 63 - Ortalama: 0.01772 saniye