21.12.2013 06:50    

k005
Merhaba arkadaşlar;

Bir dosya üzerinde düzenlemeler yapıp farklı kaydedip kapatıyorum. Farklı kaydetmeden önceki dosyam : Yol_dosya değişkeninde tutuluyor..

Yapmak istediğim: kayıt işlemi bitip dosyayı kapatınca Yol_dosya değişkenindeki objeyi (Dosyayı) harddiskten silmek..

alttaki kodlar ile bir kısmını hazırladım.. ama bu kodların dosya kapatılması esnasında çalışması gerekiyor. onu yapamadım.. yada macro ile mi yapılmalı bu konu..

Yardımcı arkadaşa şimdiden teşekkürler..

Kod:

(setq Yol_dosya (strcat (getvar "dwgprefix") (getvar "dwgname")))
(dos_clipboard Yol_dosya)
(setq Yol_dosya (dos_clipboard))
(dos_delete Yol_dosya)

21.12.2013 07:59    

ProhibiT
Her şeyden önce dos_clipboard işlevinin hiç bir anlamı yok. İkinci olarak ta, dos_delete işlevine de gerek yok.
KAPAT diye yeni bir fonksiyon yazın.
(setq Yol_dosya (strcat (getvar "dwgprefix") (getvar "dwgname")))
ifadesini çalıştırıp, dosyanın dizinini ve adını tuttuktan sonra.
SAVEAS işlemi uygulanacak (ki bunu basitçe command "saveas" kullanarak yapmak mümkün.
Dosya yeni isimle kaydedildiğinde, eski dosya isimli -.dwl ve -.dwl2 (drawing lock) dosyaları kaldırılıp, yeni dosya isimli -.dwl ve -.dwl2 dosyaları oluşturulacaktır.
Eski dosya serbest bırakıldığından (released),
(vl-file-delete Yol_dosya)
ifadesiyle eski dosya silinebilir. vl-* türü AutoLISP işlevlerini kullanabilmek için (vl-load-com) yüklemesine gerek yoktur.
Bundan sonra da, (command "close") ifadesi yeterlidir. Dosya yeni (saveas ile) save edildiğinden herhangi bir soru sorulmadan dosya kapatılacaktır.

21.12.2013 08:49    

k005
Alıntı
ProhibiT :

Hocam save as farklı kaydet kısmını sanırım eksik açıklamışım.. olay şu şekilde esasen ;

çok sayıda dxf dosya mevcut. ve düzenleme yapılması gerekiyor. düzenleme bittikten sonra yine dxf olarak çalışılan klasörden farklı bir klasöre *.dxf uzantılı kayıt yapıyorum. Yeni dxf dosya açmak istediğimde önceki dosyayı tekrar açmamak için silmem gerekiyor.. yani auto kontrol olayını eklemek istiyorum..

*********** Bu konu Çözümlenmiştir. ************************

Kod:

(dos_attrib sil 2)
Dosya özniteliklerini değiştirmekle istenilen sonucu biraz farklı bir şekilde sağlamış oldum. Herkese Kolay gelsin.,

k005 (22.12.2013 06:51 GMT)

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.073 saniye - Sorgu: 48 - Ortalama: 0.02235 saniye