26.11.2013 11:25    

alirizasahin
Alıntıdır.
KOD:

(defun c:s()
(command "dxfout")
(command "")
(command "16")
(command "regen")
(command "_close" "y")
)

27.11.2013 07:19    

ehya
:) bu 16 ne ola ki?? Dosya adı mı??
Çok kötü bir lisp olmuş. :No

27.11.2013 07:40    

ProhibiT
16, .dxf dosyasına yazılacak sayılar için ondalık noktasından sonraki basamak sayısı, yani duyarlık. ehya hocam kötü bir lisp olması için önce Lisp olması lazım :) buna script bile demek mümkün değil. :)

27.11.2013 11:43    

alirizasahin
Prohibit ve ehya kardeşlerim, paylaştığımda özellikle de belirtmiştim, alıntı diye. Lisp konusunda sadece kullanıcıyım. Kod yazma konusunda hiç bilgim yoktur. Çoğu işlerimde lisp kullanıyorum. Biz lisp kullanıcıları için önemli olan iş yapmasıdır. Sizler işin teknik tarafına bakıyorsunuz. Size de saygı duyuyorum.

27.11.2013 12:49    

ProhibiT
Tanıdığımız, bildiğimiz ve değer verdiğimiz bir arkadaşımız olduğundan ve alıntı ibaresini gördüğümüzden, asla kişisel olmayan düşüncelerle halisane düşüncelerimizi yazmışız. Kasdettiğim o ki; (defun s () (command "dxfout" "" "16")) yazılarak ta bu işlem yapılabilir. Hatta kullanıcı DXFOUT<┘<┘ girse daha kolay olmaz mı... Onca satırı yazmaya gerek yok. (command "Regen") satırının hiç bir anlamı yok. Bir başka detay da, dosya konumunda mevcut bir -.dxf dosyası varsa sorgusuz sualsiz o dosyanın üzerine yazılması gibi bir durum da ortaya çıkıyor. Sakın yanlış anlaşılmasın, bildiğimiz ve bizi bildiğini düşündüğümüz arkadaşlarımızla böyle diyaloglarımız olabiliyor. Herhangi bir kasıt olmadığı gibi, sanal ortamın yazılı dilinin soğukluğundan kaynaklanan sebeplerle düşüncelerimizi paylaşırken duyguları yeterince aktaramıyoruz çoğu zaman. :)

27.11.2013 13:41    

alirizasahin
DXFOUT komutunun varlığından sayenizde haberim oldu. teşekkürler ProhibiT.

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 2.514 saniye - Sorgu: 56 - Ortalama: 0.04489 saniye