26.04.2013 21:43    

wodibow
Merhaba Autocad da çizdiğimiz bir makinayı çalıştırma imkanımız yok mu ?

Mesela basit bir örnek olarak :

Bir plakaya kaynatılmış olan civataya takılan iki pul arasına konulmuş olan yayı cicatanın somununu sıkarak esnetebilirmiyiz ? ( plaka sabit kalıp, somun döndürülerek ileri geri hareket edecek)

27.04.2013 05:49    

ozkul
solidworks bu tür işler için ideal.

bildiğim kadarıyla autocadde bu tip animasyonlar yapılamıyor. sadece kameraya yol atayıp film yapılabiliyor.

27.04.2013 10:37    

wodibow
Araştırırken autocad invertor programıyla yapılabildiği gibi bir izlenim edindim doğrumu ?

Doğruysa çizimleri de orada mı yapıyoruz yoksa normal autocadda çizip invertor de mi
hareketlendiriyoruz ?

27.04.2013 16:15    

ProhibiT
Arkadaşlar, bahsettiğiniz işlem AutoCAD ile elbette yapılır. Sorunuzun kalkış noktasından bakınca Nöroşiruji ameliyatı gibi uzak kalıyor. Klasik söz ama, sitemizde araştırma yaparsanız, asıl bakmanız gereken konuları, Harbi65 hocamızın paylaşımlarını kolayca bulursunuz.

Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız.

ve

Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız.

linklerine göz atarsanız, konuyu araştırmaya doğru bir platformdan başlamış olursunuz.

Bütün bunlara rağmen bence 3DSMax'e başvurmak en doğru ve kolay yöntemdir. Key Framing, Inverse Kinematik, Bone Hierarchy ve Space Warps kavramlarını kullanarak, hem Displacemenet hem de Deformations olaylarını zamana bağlı olarak tanımlayıp çok daha kolay ve gerçekçi çözümlere ulaşabilirsiniz.

02.05.2013 13:39    

wodibow
Teşekkürler

02.05.2013 21:00    

dervis1981
Material Library

Merhaba arkadaşlar,
ben yeni başladım autocad 2012 kullanmaya .Bilgisayarım - denetim masası- program ekle kaldırda başka bir programı kalıcı olarak silerken autodesk material library isminde 98 MB lık bir bölüm gördüm bu bölüme autocad içinde nasıl erişebilirim ? yoksa bu design center olarak gelen birim mi? bu hsuusda yardımcı olurmusunuz

03.05.2013 11:08    

ozkul
Alıntı
dervis1981 :
Material Library

Merhaba arkadaşlar,
ben yeni başladım autocad 2012 kullanmaya .Bilgisayarım - denetim masası- program ekle kaldırda başka bir programı kalıcı olarak silerken autodesk material library isminde 98 MB lık bir bölüm gördüm bu bölüme autocad içinde nasıl erişebilirim ? yoksa bu design center olarak gelen birim mi? bu hsuusda yardımcı olurmusunuz

C:\Program Files (x86)\Common Files\Autodesk Shared\Materials2011\assetlibrary_base.fbm\1\Mats

optinos/files/texture maps searchpath olan kısım sanırım.

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.333 saniye - Sorgu: 61 - Ortalama: 0.02186 saniye