13.09.2006 07:10    

architect-man
Cinema 4D, 3b yazılımlar endüstrisinin içinde hızla yeralmaya devam ederken, gerçeğe çok yakın görsellemelerle 3D tasarımcılarında gözdesi haline gelmiştir. Cienma 4D rakiplerine göre çok daha kullanışlı bir arayüze sahip olmasıyla da bir adım öne geçmiştir.

MODELLEME:
CINEMA 4D' nin serbest parametrik modelleme ve güçlü yüzey bölümleme araçları hayalinizdeki herhangi bir modeli oluşturmada mükemmel esneklik sağlar.

Geniş poligonal modelleme araçlarını kullanarak basit bir kübü kolayca herhangi bir objeye dönüştürebilirsiniz. Daha sonra modeli interaktif olarak yumuşatmak için CINEMA 4D' nin gelişmiş HyperNURBS teknolojisini kullanırsınız.

MALZEMELER:
Gerçekçi görüntülerin sırrı gerçekçi malzemelerden geçer. Cinema 4D, 13-kanal malzeme sistemi ile isterseniz kendi malzemeleriniz oluşturmanızı sağlar, isterseniz bilgisayarınızdaki her formattaki resmi malzeme olarak kullanmanıza olanak verir.

IŞIKLANDIRMA:
CINEMA 4D' nin 9 farklı ışık tipi ve şaşırtıcı sayıda parametre içeren ışık araçlarıyla objelerinizi parlatın. Her ışığın rengini,konisini, volumetrik ve gölge efektlerini kolayca ayarlayabilirsiniz.

RENDER:
CINEMA 4D paketleri, müşterilerinizin render'larınızın fotoğraf olup olmadığını sormasını sağlayacak gücü barındırıyor. Adaptive antialiasing kenarları kusursuzca düzeltirken resimlerinizin temiz oluşmasını sağlıyor ve yapmacık görünmesini engelliyor. Adobe'nin endüstrinin lider yazılımları (Photoshop ve After Effects) ile girekt veri alışverişi sağlayan multipass render seçenekleri ile render'larınız üzerinde kusursuz kontrol sağlayın. CINEMA 4D hızlı,kusursuz ve müşterilerinizin taleplerine kolayca adapte olabilen görüntüleri, gerçek dünyanın render'larını üretir.

VERİ PAYLAŞIMI:
Cinema 4D en popüler 2b ve 3b dosya formatlarını destekler. Bu sayede çizimlerinizi Cinema 4D'de şekillendirebilir, malzeme atayabilir ve render edebilirsiniz.

admin (08.07.2007 14:02 GMT)

09.10.2007 21:47    

ergun_025
merhaba arkadasim
bu programi nasil kullanacagiz bun egitimini vermen mumkunmu
cevap veririsen memnun olurum

21.10.2007 12:38    

alidasdemir
Cinema 4D iş alanım Değil belki ama sadece görselliği güzel ve merak için öğrenmeye çalıstım bazı kaynaklardan kullanımla ilgili bilgilerde edindim ama programın kendisini bulamadım...Bir yerden indirmeye çalıstım o kadar bekledim uğrastım o da demo çıktı...İnsallah hevesim gecmeden bulabilirim...Bilgi paylasımın için çok tesekkür ederim

30.11.2007 18:04    

nakata
Şu an bir çok sitede programın download linkleri mevcut. Gerçekten güzel bir program...

01.12.2007 07:23    

g_orhan
bu programın eğitim dökümanları var mı elinizde?indirmesi kolay ama kullanmasını bilmedikten sonra neye yarar...bilenler bilmeyenlere yardımcı olur umarım....

11.11.2008 18:53    

gulsensebo
3 boyutta görselleştirmede çok başarılı, bi arkadaşım sketch up ta çizip cinema3d de render almış, maketin fotoğrafını çekti sandım:S sketch up tan c4d ye nasıl dosya atabilirim??sketch up pro mu olmalı illa?add on bulabilir miyim?

01.11.2009 18:38    

delirendeli
merak ettim şimdi bunu indirelim bakalım bulabilirsek

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 0.844 saniye - Sorgu: 62 - Ortalama: 0.01362 saniye