21.02.2013 11:06    

Harbi65
Yetkili arkadaşlara sormak istiyorum.
Kusura bakmayın ama bu konuya ben takıntı yaptım. Daha öncede bahsetmiştim çünkü...

Site de eskisi gibi kimse online olmuyo, aktif kalmıyor mu? Yoksa ben mi göremiyorum.. Siteye giriş yapıyorum benden başka kimse görünmüyor...
Giriş yapsam kendimi yalnız hissediyorum koca sitede :P

Eskiden forumları inceleyen forum başlığında bile görünüyordu... Eğer biyerde bi problem varsa neden bu düzeltilmiyor?
Yoksa eskisi gibi giriş yapanın, forumları inceleyenin görünmesinde bilmediğim bir sakınca mı var merak ediyorum...?

Eğer biyerde problem varsa lütfen en kısa sürede düzeltilmesini istirham ediyorum...

21.02.2013 11:24    

Travaci
Sitede bikaç dakika hareketsiz kalınca tekrar giriş istiyor, sitenin problemleri çok fazla, mesajımı yazıoyorum gönder diyorum giriş yapın yazısıyla karsılasıyorum, sonra baştan yaz ... Forum'a tıklıyorum anasayfaya dönüyor, konu başlığına giriyorum ana sayfaya dönüyor , mesaj atmak için kişi profiline tıklıyorum anasayfaya dönüyor, kullanıcı adımı parolamı yazıyorum hatalı kullanıcı adı veya parola diyor ....vs. bu hataları artırabilirim. Belki sizin sorununuzda siteden dolayıdır.

21.02.2013 12:14    

admin
Sayın Harbi65

Sitede eskisi gibi online olan çok. Ancak online olanları gösterince sitenin hızı çok düşüyor. Bu nedenle sadece son 30 saniyelik aktiviteleri gösterecek şekilde ayarlandı. Dolayısıyla bir linke tıkladınız diyelim açılan sayfadaki yazıyı okuyorsunuz 30 saniye sonra sizi sayfada görmüyor sistem. Maalesef bunu performans kaybı nedeniyle uygulamak zorundayız.

Sayın Travaci

Söylediğiniz sorunları aylar önce çözdük ve aylardır bende sorun olmuyor. Sizde bu sorunlar güncelse yeniden bir hata tarama yaparız. Ben siteye girişte 3 gün hatırla dediğimde 3 gün boyunca sorunsuz girebiliyorum. Tabii Ctrl+F5 ile tarayıcı çerezlerini temizlersem veya bakım programıyla sistemi tararsam (ki kullandığım bakım programı da çerezleri temizliyor) yeniden giriş yapmam gerekiyor. Bunun dışında sorunla karşılaşmıyorum.

21.02.2013 12:27    

Harbi65
Sayın Admin;
Sitenin hızını ne kadar düşürüyor, ne kadar etken oluyor bilmiyorum... Hatta eskiden sayfa kendini otomatik olarak yeniliyordu...

Ancak bu durumun eskiden olduğu gibi görünmesi hem sitenin ne kadar aktif kullanıldığının görülmesi için, hem de sitede kimler var görünmesi açısından önemli olduğunu düşünüyorum. Kimseyi online göremeyince benimde giriş yapasım gelmiyo inanın... :( Dolayısıyla giriş yapmayınca da forumlara yazamıyoruz...

Eğer düzeltilmesi mümkünse eski haline dönüştürülmesini şahsen rica ediyorum...

21.02.2013 12:31    

ozkul
bende bir kaç sorun söyleyeyim.

index.php sayfası database hatası veriyor.

profilimi düzeltemiyorum. aşağıdaki hatayı veriyor.
"Uygun değil Seçilen alan adı en az 1 karakter olmalı, sadece harfler ve sayılardan oluşmalı ve Türkçe karakter de içermemelidir."

yetki kısıtlamasınında düzenlenmesi lazım. serbest kürsüye konu açamıyorum.

21.02.2013 12:57    

Travaci
Evet bende hala devam ediyor özelliklede kullanıcı adı hatası, bu yazıyıda 3. kez yazmak için uğraşıyorum şuan, giriş yapıyorum konuya girdiğimde, ziyaretçi gibi davranıyor bana : )

26.02.2013 10:54    

admin
Arkadaşlar ben Firefox kullanıyorum. Arada bir (bazen günde 1-2 kez, bazende 2 günde bir) Ctrl+Shift+Del yapıp tüm geçmişi temizle diyorum. Bu dediğiniz hataların hiç biri bende olmuyor. Sizde deneyebilirmisiniz hatalar devam edecekmi bakalım.

Özellikle profil düzenlemedeki hatayı bizzat düzelttim. Önceden bende de oluyordu. Düzelttikten sonra olmadı ve yapılacaklar listemden çıkardım o hatayı.

26.02.2013 10:56    

admin
Ben 2-3 aydır hiç bir yazımı tekrar yazmak zorunda kalmadım. Kullandığınız internet tarayıcılarını da yazar mısınız lütfen?

Bu 2 yazıyı da mesela arka arkaya sorunsuz yazdım! Hatta daha sonra denemek için yazdığımı düzelttim. Sorun çıkmadı.

26.02.2013 15:34    

arzuuuuum
Harbi abi aynı konudan bende muzdırabım. O kadar yaz yaz göndere tıkladığın an tekrar giriş istesin olacak şey değil. Gerçi diğer sitelerden akıllandım göndermeden önce kopyalıyorum gerçi unutkanlığıma gelip gönder deyince bütün yazdıklarım uçmuş oluyor :)

Muhakkak çözüm bulunmalı online kalma süresi uzatılsa çok iyi olacak

27.02.2013 08:39    

Travaci
Sayın Admin aynı şekilde dosya deposunada bir göz atmanızı rica ediyorum, sürekli file not found hatası alınıyor." ..." ile link verdiğimdede yanlış yönlendiriyor sanırım.

Travaci (27.02.2013 09:15 GMT)

27.02.2013 08:50    

ehya
Mesaj gönderirken hata mesajı vermesi yada tekrar üyelik istemesi konusu eskiden böyle bir sorun vardı. Ancak aydın hocamla bu konuyu görüştüğümüzden beri (yaklaşık 4-5 ay yada daha fazla oldu sanırım) böyle bir sorun kalmadı. Arkadaşlar tarayıcınızın güncellenmesi yada tüm çerezlerin silinmesi gerekebilir.

Travaci, senin soruna aydın hocam olmadan tahmini cevap vereyim. Dosya deposuna eklediğin dosyalarda Türkçe karakter ve boşluk kullanma ve tekrar dene.. 2 gün önce 3dsmax bölümüne eklediğim dosyalarda hiçbir sıkıntı olmadan ekleme yaptım.

27.02.2013 09:11    

Travaci

Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız.

az önce bu dosyayı paylaşamadım mesela "-" leri Türkçe karakterden sayıyor mu ? Veyahut dosyaya illede isim verme gibi bi zorunluluğumuz var mı ?

admin (13.09.2018 21:44 GMT)

27.02.2013 09:53    

ehya
- lerde hata vermez. ancak bu dosya linkinde de hata yok. dosya indirilebiliyor. Paylaşımda ne gibi bir sıkıntı var?

27.02.2013 13:49    

ProhibiT
online olanların görünmesi konusunda isteğe hak vermekle birlikte, teknik ve altyapı ile ilgili gerekçeleri de gözardı etmemek gerekir diye düşünüyorum.

Bahsedilen diğer konularla ilgili, bir ara ben de sıkıntılar yaşamıştım. Tahminen 1 yılı aşkın zamandır siteye girişte, dosya paylaşımında, özel mesaj gönderirken veya alırken, forumda mesaj yazarken veya düzenlerken en küçük bir problem yaşamıyorum.

27.02.2013 13:57    

Travaci
Alıntı
ehya :
- lerde hata vermez. ancak bu dosya linkinde de hata yok. dosya indirilebiliyor. Paylaşımda ne gibi bir sıkıntı var?

Sıkıntı kısmı baglantı tusuna basıp bır ısım verdıkten sonra adresı yapıstırıyorum, daha sonra ındırmek ıcın tıklandıgında downlad a yonlendırmıyor, not found uyarısı verıyor.

27.02.2013 14:38    

ehya
Bağlantı vermek istediğinde sadece aşağıdaki gibi yazmalısın.
Aksi takdirde hata verecektir.

datas/users/207106-countv1-3.rar

yada

207106-countv1-3.rar

27.02.2013 14:53    

Travaci
Tamamdır bilmiyordum teşekkürler.

27.02.2013 22:25    

admin
Arkadaşlar geçen yıl altyapıyı değiştirmeyi düşündüğümüzde yaklaşık bin tl ye mal olan Vbulletin forum sistemimiz hala duruyor. Bu sisteme mi geçiş yapsak? Ben pek çok sorun çözüldü diye biliyordum. Eğer sizin cevap vermenizi veya paylaşım yapmanızı engelleyecek kadar problemimiz varsa geçiş yapalım.

Bahse konu yapı bu:

Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız.

Hatırlarsanız bir ara ciddi ciddi taşınmaya kalkmıştık. Sonra içerik arşivde kalıyor diye gönlüm el vermemişti taşınmaya.

Bu konudaki fikirlerinizi ve önerilerinizi paylaşır mısınız?

28.02.2013 09:51    

Harbi65
Sitenin bu form yapısında kalmasını şahsen tercih ederim. Yıllardır bu haliyle buraya ısındık.. Diğer yapıyla farklı bir siteye girmiş gibi olacaz.
Daha da önemlisi mevcut arşiv olduğu gibi taşınamayacaksa yazık olur.. Taşınsa bile sanıyorum bu da ayrı bir uğraş gerektirir...

Arkadaşların serzenişlerine bakarsak burada sorunlarda mevcut. Bu sorunlarla uğraşmak kolay mı çözmek mümkün mü bilmiyorum. Ama yeni bir alt yapıda uğraşmaktan kolaydır herhalde...

Bu forum başlığında ki konunun da çözülmesini tekrar rica ediyorum...

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.614 saniye - Sorgu: 95 - Ortalama: 0.01698 saniye