17.01.2013 08:15    

tralles
Arkadaşlar,

Bana gelen bir çizimin içinde gördüğüm çizgi tipini sizinle paylaşmak istedim.

Bu çizgi tipini seçerek bir çizgi çizdiğimizde sadece çizginin bitiş noktasına ok koyuyor ve çizginin lts ayarını değiştirdiğimde sadece ok büyüyor yada küçülüyor.
Benim yaptığım çizgi stillerinde ise belli aralıklarda ok koyuyor.

Böyle bişey nasıl yapılır. Şimdiden teşekkürler

17.01.2013 08:35    

Travaci

17.01.2013 13:55    

tralles
Alıntı
Travaci :
Bknz

Sayın Travaci ,

ekledğiniz linki daha önceden de okumuştum fakat galiba bu biraz daha farklı bi şekilde oluşturuluyor.Çünkü

Bu çizgi tipiyle çizdiğim bir çizgiyi başka bir cad dosyasına taşıdığımda bununla birlikte 8-10 tane daha çizgi tipi taşınıyor.
Bir çizgiyle nasıl bu kadar çok çizgi tipi taşınabilir
Bir de bu çizgi tipleri hiçbir şekilde purge olmuyor

17.01.2013 15:35    

ProhibiT
Olası bazı yöntemler aklıma geliyor, ezbere bir şey söylemek doğru olmaz. Bilindiği gibi, bir çizgi tipinin purge edilebilmesi için kullanılmıyor olması gerekir. Çizgi tipleri tables object'lere Extended data olarak iliştirilmişse, purge edilemezler. Bahsettiğiniz çizgi tipinin kullanıldığı bir dosya paylaşırsanız el birliğiyle detayları çözmeye çalışırız.

17.01.2013 20:07    

tralles
Alıntı
ProhibiT :
Olası bazı yöntemler aklıma geliyor, ezbere bir şey söylemek doğru olmaz. Bilindiği gibi, bir çizgi tipinin purge edilebilmesi için kullanılmıyor olması gerekir. Çizgi tipleri tables object'lere Extended data olarak iliştirilmişse, purge edilemezler. Bahsettiğiniz çizgi tipinin kullanıldığı bir dosya paylaşırsanız el birliğiyle detayları çözmeye çalışırız.

46501-cizgi tipi.dwg

Sayın ProhibiT,

Bahsettiğm dosya ektedir. Umarım çözebiliriz.
Bu arada dosya autocad 2012 de açılınca çizgi tipleri görülebiyor sanırım

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.133 saniye - Sorgu: 54 - Ortalama: 0.02097 saniye