10.01.2013 10:41    

mhmtbal
arkadaşlar bana çok acil .bak dosyaları varya onu istediğim klasöre kaydetmek istiyorum bir türlü yapamadım bana yardımcı olursanız sevinirm herkese kolay gelsin

ProhibiT (10.01.2013 12:33 GMT)

10.01.2013 10:45    

ozkul
tools/options seç.
files sekmesine tıkla.
"Automatic file save location" kısmını istediğin klasöre ayarla...

10.01.2013 11:28    

mhmtbal
Olmuyor yine kendi klasörünün içine atıyor.

ProhibiT (10.01.2013 12:34 GMT)

10.01.2013 12:45    

ProhibiT
7- Konu ismi "Çok acil" "Hemen yardım" ve bunlar gibi olmamalıdır. Kullanıcı konu ismini okuyup içindekini tahmin edebilmelidir. Belki de konu ismi sayesinde konuya hiç girmeyecektir. Konunun ehli ve ilgisini çeken kişilerin girmesi daha doğru olacaktır.

Sorunuza gelince. AutoCAD Help dosyasında aynen;
In the Options dialog box Open and Save tab you can specify that backup files are created when you save drawings. If you do, each time you save a drawing, the previous version of your drawing is saved to a file with the same name and a .bak file extension. The backup file is located in the same folder as the drawing file.
You can revert to your backup version by renaming the .bak file in Windows Explorer to a file with a .dwg extension. You may want to copy it to a different folder to avoid overwriting your original file.

AutoCAD hiç bir durumda doğrudan backup dosyası oluşturmaz.
Kullanıcı çalışmasını kaydettiğinde (save) bir önceki dosyanın uzantısını .bak olarak değiştirir.
Yapılan işlem mevcut dosya adını değiştirmek olduğundan başka konumda olması zaten söz konusu değildir.
.bak dosyası oluşturulması kullanıcı seçiminine bağlıdır, fakat konum seçilemez.

10.01.2013 13:10    

ozkul
sanırım konuyu yanlış anladım. bak dosyası prohibitin dediği gibi aynı yere kaydeder yerini değiştirmezsin. benim söylediğim otomatik save dosyası (sv$) idi.

10.01.2013 14:37    

mhmtbal
prohibit dediğiniz yanlış anladınız bence biz o bak dosyalarını istediğimiz klasöre kaydettiriyorduk ama autocati yeni kurdum ve nasıl yapılıyordu unuttum d içinde bir klasör yapıp her türlü kaydetmeyi oraya yapıyordu

Mesajınızı lütfen küçük harf kullanarak yazın...

ehya (10.01.2013 15:06 GMT)

10.01.2013 15:13    

ehya
mhmtbal

Ancak Express menüde bulunan "Flle Tools" bölümündeki "Move backup Files" komutunu kullanın...

10.01.2013 15:28    

ProhibiT
Express Tools'da yer alan bir application yardımıyla istediğiniz işlem yapılabiliyor.
Autocad komut satırından MOVEBAK<┘ girin.
Initializing...MOVEBAK command loaded.New value for MOVEBAK, or . for none <.>:
sorusuna ~ (Tilde) girerek (AltGr+Ü'den sonra ara çubuğuna basılarak yazılır.) Enter'a bastığınızda açılan diyalog penceresinden .bak dosyalarınız için klasör seçip OK tıklayarak pencereyi kapatın. Yukarıdaki mesajdan da anlaşılacağı gibi .bak dosyalarının default konumda oluşturulması için . (nokta) girilmelidir.

15.03.2023 09:25    

halilozcakir
Merhaba, her şeyiyle legal olan bir işyerinde gayet güçlü bir bilgisayarda server sisteminde çalışıyorum.
Resimde görüleceği üzere servera kaydettiğini zannetiğim dwg aslında kaydedilmemiş derdine yandığım üç beş dakika değil taa sabahki haline geri dönmüş . bir diğeri daha eski zamanda kaydetmede kalmış çalışmalarım üzerine kaydedilmemi anlayacağınız.
Halbuki devamlı kaydeder purge + save komutunun da olduğu lispi bağımlılık derecesinde kullanırım.
Bak dosyalarını MOVEBAK ile serverda yer tutmasın yük olmasın diye kullandığım bilgisayara kaydettirdim.
C:\Users\hozcakir\AppData\Local\Temp adresinden servera kaydetme sağlam olmamış ispatı doğrulamayı da dosyaları açıp .sv$ uzantıyı .dwg yapmadım o hezeyanla atladığımdan açılan dosyalar otomatik save ile üzerine kaydettiğinden bence çalışma yüzdesi eksik olarak kaydetti ,
panik olmayıp ilk buradan basitçe kopyala yapıştır yedek alsaydım belki daha önceki dolu dwg ye ulaşabilecek idim.
Dosyanın SErvera kayıt edildiği saati ispat eder resim aşağıda,

Aşağıdaki resim AutoCAD in aynı saatte benim bilgisayara kaydettiği, .bak dosyasından .dwg olarak çevirdiğim hali .

Aşağıdaki resim ise güya server a kaydettiği düzeltiyorum Windows’un Servera kaydettiği aynı zaman saatteki proje gözle görülür büyük eksiklikler mevcut

ki başta da belirttiğim üzere uzun yıllar çalışan biz kullanıcıların meslek hastalığına alışkanlığa dönüştürdüğü purge ,kaydet komutlarının girildiği halde bu kadar eksiklik olması,
windowsun ne garezi var acaba diye düşünmüyor değilim.
Tek şüphem bilgisayarı kapatırken dosyalar açık yinede kapatalım mı uyarısı veriyor ya hah
İşte orada ben kapatmayı iptal edip işimi sağlama alıp dosyalarımı kaydederek kapattıktan sonra bilgisayarı başlat kapat tekraren kapat diyerek normal bir şekilde de kapattım.

foruma derdimi döktüm , daha sonra inceleyip gene daha açık anlatmaya çalışacağım.
Sonuç olarak neyseki çalışmalarımı .bak dan kurtarıp bir kısım kayıplara da katlanıp geçtim ama böyle şeyler geldi başıma

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.267 saniye - Sorgu: 67 - Ortalama: 0.01891 saniye