08.01.2013 13:41    

teknikmetal
arkadaşlar autocad sayfasında fillet komutu çalıştırıp istediğim değeri giriyorum ama komut aktif olmuyor.
yalnız layer çizgilerini çift tıkladağımda gelen menüden start z ve end z değerini 0 yaptığımda oluyor. bunuda tüm layerlar için yaptığımda çok uzun zamanımı alıyor bu komutları dosyadaki tüm layerlar için nasıl aktif hale getirebilirim

ehya (08.01.2013 14:36 GMT)

08.01.2013 13:59    

Travaci
Fillet enter R enter 0 enter =>Aynı şekil chamfer için alt komutları takip ederek uygulayın.

08.01.2013 14:38    

ehya
Aşağıdaki lispi kullanarak dosyanızdaki tüm nesnelerin Z koordinatını sıfır yapın.

Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız.

08.01.2013 14:42    

Travaci
Alıntı
Travaci :
Fillet enter R enter 0 enter =>Aynı şekil chamfer için alt komutları takip ederek uygulayın.

Dam üstünde saksağan vur beline kazmayı : D Afedersiniz yanlış okumuşum.

10.01.2013 06:56    

teknikmetal
Alıntı
ehya :
Aşağıdaki lispi kullanarak dosyanızdaki tüm nesnelerin Z koordinatını sıfır yapın.

Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız.

benim sorunum tüm dosyalarda değil bazı dosyalarda oluyor

bu durumdada söylemiş olduğunuz lispi kullanacakmıyız

10.01.2013 07:21    

ehya
2 boyutlu çizimlerde tüm nesnelerin Z koordinatı teknik olarak sıfır olur. Ancak, gerek kullanıcı hatası gerekse dosyada kullanılan bloklar yada 3d gibi çizimlerden dolayı bazı neselerin Z koordinatı çok farklı hale geliyor. Bu durumda 2 boyutlu çizimlerin oluşturulmasında hatalar oluşabiliyor. Örneğin Fillet komutu gibi.

Verdiğim linkte bulunan lisp dosyası, bu tür hatalarla karşılaşıdığında tüm çizimin Z koordinatını sıfır yapar. Her dosyada kullanılacak diye birşey yok. Hata iletisi alıyorsaınız kullanırsınız.

10.01.2013 07:33    

ozkul
z koordinatını sıfır yapan lisp çok işime yarayacak. eyvallah üstad...

10.01.2013 07:49    

teknikmetal
teşekkür ederim yalnız sizin yüklemiş olduğunuz lisp dosyasını bulamıyorum

10.01.2013 08:07    

ehya
vermiş olduğum linke tıklarsanız lispi bulursunuz.

10.01.2013 08:08    

ozkul
linki tıklayın en altta "dosyayı indir" var. oraya yada "Nesne Z değeri sıfırlama" linkine tıklarsanız yükleme başlıyor.

10.01.2013 08:23    

teknikmetal
tamam teşekkürler bulmuştum dediğiniz yöntemle yükledim klavyeden ap ile aktif hale getirdim yalnız sorun yine devam ediyor

10.01.2013 08:32    

teknikmetal
Alıntı
teknikmetal :
tamam teşekkürler bulmuştum dediğiniz yöntemle yükledim klavyeden ap ile aktif hale getirdim yalnız sorun yine devam ediyor

klavyeden ap yazıp enter yaptım
oerdan dosyayı bilgisayarım dan c yi cden proğram files
oradan autodesk oradan autocad 2011 onun içinde supportu
oradanda yüklemişolduğum lispbase adlı dosyayı seçtim load dedim sanra close ile çıktım
sonra fillet komutunu çalıştırdım mesala radiusa 6 yada 30 girdim ama yine olmadı
yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

10.01.2013 08:34    

teknikmetal
Alıntı
ehya :
vermiş olduğum linke tıklarsanız lispi bulursunuz.

klavyeden ap yazıp enter yaptım
oerdan dosyayı bilgisayarım dan c yi cden proğram files
oradan autodesk oradan autocad 2011 onun içinde supportu
oradanda yüklemişolduğum lispbase adlı dosyayı seçtim load dedim sanra close ile çıktım
sonra fillet komutunu çalıştırdım mesala radiusa 6 yada 30 girdim ama yine olmadı
yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

10.01.2013 08:45    

ehya
Lispi yükledikten sonra öncelikle yeni komutu çalıştırmalısınız.
CDS yazıp enter yapın.
Tüm paftayı seçip tekrar enter yapın.
Daha sonra fillet komutunu uygulayın.

10.01.2013 08:57    

teknikmetal
Alıntı
ehya :
Lispi yükledikten sonra öncelikle yeni komutu çalıştırmalısınız.
CDS yazıp enter yapın.
Tüm paftayı seçip tekrar enter yapın.
Daha sonra fillet komutunu uygulayın.

tamam çok sağolun
peki bunu her defasının autocadi açtığımızda tekrar mı edeceğiz yoksa bir defa yapınca her zaman için geçerli olurmu

10.01.2013 09:50    

ehya
"Appload" komutunu çalıştırdıktan sonra ekrana gelen tablonun sağ alt kısmında bulunan "Contents" kısmına bu lispi eklerseniz her defasında yükleme işlemi yapmanıza gerek kalmaz. "Cds" komutu her zaman yüklenmiş olur.

10.01.2013 10:26    

teknikmetal
Alıntı
ehya :
"Appload" komutunu çalıştırdıktan sonra ekrana gelen tablonun sağ alt kısmında bulunan "Contents" kısmına bu lispi eklerseniz her defasında yükleme işlemi yapmanıza gerek kalmaz. "Cds" komutu her zaman yüklenmiş olur.

çok sağolun

kusura bakmayın size yoruyoruz ama
şimdi bunu bu şekilde yapıp z koordinatını sıfır yaptık

bu dosya içerisinde filletle yapmak istediklerimi yaptım

diğer dosyalar içinde bu işlemleri yapmam gerekiyor mu

bir diğer sorum da z koordinatını sıfır yaptığımız dosya içerisinde üç boyutlu çizim yapabilirmiyiz bunu z koordinatını
sıfır yaptığımız için sordum

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.3 saniye - Sorgu: 92 - Ortalama: 0.01413 saniye