13.12.2012 22:30    

kral48
Merhaba arkadaşlar. Kısa bir süredir autocad kursuna gidiyorum. Kurs ortamında ki bilgisayarlarda karşılaşmadığım bir sorunla, kendi bilgisayarımda karşılaşıyorum. Sorun ise şu; kurs ortamında ki bilgisayarlarda dipfriz yüklü olduğu için, ''format/units'' ayarları devamlı kendi ayarlarında. Ayarlar ise şöyle;
Length
Type: Decimal
Precision: 0.0000
Angle
Type: Decimal Degress
Precision: 0
Insertion Scale: Millimeters
Bu ayarlar doğrultusunda, verdiğim komutlarda ve verdiğim koordinatlarda yaptığım, bütün çizimler beklenilen gibi oluyor. Kendi bilgisayarımda ise autocad programını açtığımda ''format/units'' ayalarında sadece ''insertion scale'' ''inches'' olduğu için bunu ''millimeters'' yapıyorum. Diğer ayarlar aynı olduğu için bir değişiklik yapmıyorum. Ama buna rağmen istediğim koordinatta, istediğim komutu verdiğimde beklenileni alamıyorum. Mesela ''line'' komutunu girerek 50,50 koordinatını verdiğimde, çizginin başlangıç noktası, x,y koordinat düzleminde beklenilenden daha üst tarafta çıkıyor. Ve (+)x yönüne doğru 240 mm uzunluğunda bir çizgi çizdiğimde, çizginin bitim noktasını büyüteçle sayfayı ne kadar küçültsemde göremiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden emekleriniz için sağ olun...

13.12.2012 23:04    

Travaci
Dynamic ayarlarıda aynımı : )

14.12.2012 06:59    

kral48
Ona bakmadım. Bugün ders var bakayım. :) Sağ olun...

14.12.2012 08:52    

admin
AutoCAD'i açınca New veya Ctrl+N yapıp boş sayfa açma ekranından acadiso(.dwt) dosyasını seçip onunla çalışın sorun kalmayacaktır.

15.12.2012 08:21    

kral48
Travaci senin dediğini yaptım ama gene olmadı. Admin sağ olasın. Bu sefer oldu... :)

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.065 saniye - Sorgu: 53 - Ortalama: 0.0201 saniye