15.11.2012 15:50    

RuNDLL
Merhaba arkadaşlar bir sorunum var.

Şimdi bize bir çizim geldi ve ben bu çizimde kapı ve pencere ölçülerini kapatmak istiyorum.

Yalnız şöyle bir sorun var bu ölçüler kapı ve pencere katmanıyla aynı isimde katmandan kapatamıyorum.

Aynı renkte filter ile temizleyemiyorum ve ayrıca patlamış durumda yani bir ölçü toplamda 35-40 parçadan oluşuyor.

ve toplamda temizlemem gereken 100lerce ölçü x 40 parçadan oluşan bir problemim var hele birde bu ölçüler eviye ve duvarın üstüne bindiyse uzaktanda silemiyorum.

bu ölçüleri silmenin bir yolu var mıdır?

Teşekkür ederim.

not:çizim dxf ve dwg formatında.

Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız.

RuNDLL (05.04.2014 11:25 GMT)

15.11.2012 19:12    

Travaci
Patlatak olanlara tıklayıp properties i açtığında özellik olarak line mı gösteriyor ? 2D polyine ise zaten quick select ile silebirlirsiniz.
Eğer line ise şöyle birşey yazdım belki işinizi görebilir. Layer ismi yazan yere seçilecek layer ismini yazın "(cons 8 "PENCERE")
100 yazan yerede maximum line uzunluğunu girin "(< a 800)" gibi, program pencere layerında 800 birimden küçük line ları silicek. Dahada özelleştirmek istersek renk kodu da girebiliriz (cons 62 RENKKODU) 1- Red 2- Yellow 3-Green 4-Cyan, renk kütüpanesinde hangi renge tıkladığınızda kodunu görebilirsiniz.
Kod:

(setq ss (ssget (list (cons 0 "LINE") (cons 8 "KAPI_PENCERE") (cons 62 5)))

KAPI_PENCERE layerında mavi line ları seç gibi...
Kod:

(defun c:sdel (/)
    (princ "\nSilim yapılcak alanı belirtiniz.")
    (setq ss (ssget (list (cons 0 "LINE") (cons 8 "LAYERISMI") (cons 62  RENKKODU)))
    (if (= ss nil) (progn (princ "\nSeçim yok...")))
    (progn
      (setq   c 0
               say (sslength ss))
      (while (< c say)
          (setq  tek (ssname ss c) ed1 (entget tek)
                 pnt (cdr (assoc 10 ed1))
                 pnt2 (cdr (assoc 11 ed1))
                 a (distance pnt pnt2))
          (if (< a 100) (command "erase" tek ""))
          (setq c (+ c 1))
      )
    )
)

Travaci (15.11.2012 23:05 GMT)

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 0.743 saniye - Sorgu: 48 - Ortalama: 0.01548 saniye