17.09.2012 13:17    

Melihhh86
Arkadaşlar merhaba. Dimension Style Manager ile yeni bir ölçülendirme stili oluşturdum. fakat bu stili başka bir autocad dosyasında kullanamıyorum yani listede benim oluşturduğum stilin ismi çıkmıyor ve standart dimension ayarları geliyor.bu sorunun çözüm yolunu bilen var mı acaba?

17.09.2012 13:31    

Travaci
En kısa yolu, hazırladığın style ile bir ölçü alarak onu kullanmak istediğiniz dosyaya taşıyın, eğer taşıdığınız dosyada aynı isimli başka bi style varsa, taşıdığınız style dosyada var olan style'ın özelliklerini alır.

17.09.2012 13:33    

ehya
Yeni hazırladığınız-hazırlayacağınız ölçü stiline yeni bir isim verin. Bu ayarı başka dosyada kullanmak istiyorsanız, bunun iki yöntemi var.

1- Mevcut dosyada yapmış olduğunuz ölçü nesnesini ctrl+c ile hafızaya alıp yeni dosyada ctrl+v ile yapıştırın. Ölçü nesnesi ile birlikte ölçü stili de aktarılmış olacaktır.

2- CTRL+2 tuşuna basın. Design Center tablosundan mevcut dosyanızı bulup çift tıklayın. Dosya içerisindeki özellikleri göreceksiniz. "Dimstyle" seçeneğine de çift tıklayın ve hazırlamş olduğunuz ölçü stilini sürükle-bırak yöntemi ile dosyanızın içine taşıyın. Ölçü stili dosyanıza aktarılmış olacaktır.

19.09.2012 07:27    

Melihhh86
teşekkür ederim sn. ehya...tarif ettiğiniz şekilde işe yarıyor..

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.016 saniye - Sorgu: 51 - Ortalama: 0.01991 saniye