12.08.2012 13:59    

mrternerz
Merhaba arkadaşlar, AutoCAD kullanmaya yeni başladım. Yaklaşık 20 gündür internet üzerinden edindiğim görsel eğitim videolarını seyrederek 2D çizimler yapmayı öğrendim. İnternetten indirdiğim AutoCAD çizimlerini, ölçülendirmeleriyle birlikte yeniden çizdim. Ancak bir arkadaşımın bana gönderdiği bir çizim dosyasında bulunan Polygon şeklindeki Circle ı çizemiyorum. Onun çiziminde 8 gen bir daire gözüküyor. Propertiesde circle olarak gözüküyor ama dediğim gibi 8 kenarlı bir polygon gibi. Bende bunun aynısını Polygon komutuyla inscribed ve circumscribed komutlarıyla çizmeyi denedim ancak ben propertiese tıkladığımda benim çizdiğim Polygon olarak gözüküyor. Bunun nedeni nedir yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim.

NOT: Siteye yeni üye olduğum için forum kurallarını ve düzenlerini pek bilmiyorum. Konu yanlış yere açıldıysa ilgili bölüme taşınmasını rica ederim.

Herkese iyi çalışmalar.

12.08.2012 14:19    

ehya
Circle komutu ile oluşturulan bir çemberin köşeli görünmesi sadece bilgisayarın kendi performansını arttırması için yapmış olduğu bir düzenlemedir. REGEN komutu uygulandığında düzelecektir. Bu şekilde çember çizmeye uğraşmayın. Köşeli bir çizim istiyorsanız polygon komutunu kullanacaksınız.

12.08.2012 14:36    

mrternerz
Alıntı
ehya :
Circle komutu ile oluşturulan bir çemberin köşeli görünmesi sadece bilgisayarın kendi performansını arttırması için yapmış olduğu bir düzenlemedir. REGEN komutu uygulandığında düzelecektir. Bu şekilde çember çizmeye uğraşmayın. Köşeli bir çizim istiyorsanız polygon komutunu kullanacaksınız.

Yani bir farkı olmuyorsa zaten polygon olarak çizdim istenilen açılarıda sağladım. O zaman bir problem olmaz değil mi?

12.08.2012 16:55    

Travaci
Olmaz.

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.032 saniye - Sorgu: 50 - Ortalama: 0.02063 saniye