AutoCAD • AutoLISP • Programlama • Püfler • Komutlar • Terimler • Eğitim
aLd • TCad • FacadeCAD • Cephe Kot • HQ Library • FreeMUST • Pasdoc.A
11.08.2012 07:04    

NeTKoLiK
Merhabalar. Aotocad da yazıları taşırken veya kopyalarken komut girip yazıyı seçip belli bir noktayı seçerek taşıdığımda resimdeki gibi yazının görüntüsü değişiyor. taşıma noktası olarak boşlukta bir yer seçip gene boşlukta bir yere taşıdığımda sorun olmuyor fakat taşıma noktası olarak bir çizgi sçerek taşıma yaptığımda yazı sanki bolt yazılmış gibi kalınlaşıyor. görüntü olarak hiç hoş gözükmüyor. taşımada ve kopyalamada olan bu durumu ne yaptımsa çözemedim. neden olduğunu da bir türlü bulamıyorum. aşağıdaki resimdede anlatmak istediğim durumu görebilirsiniz. konu ile ilgili bilgisi olan varsa yardımlarınızı bekliyorum. umarım derdimi anlatabilmişimdir. teşekkür ederim.

15.08.2012 11:12    

halilozcakir
acaba z değerinde olan çizginin ucuna yani yazıyı z değerinde bir yere kopyalıyor olabilir mi.?
boşluktan boşluğa kopyalamada sorun yok deyince aklıma o geldi.

15.08.2012 12:05    

Travaci
Properties ten yazının z değeri varmı bakabilirsin : )

23.08.2012 15:54    

NeTKoLiK
halilozcakır ve Travaci
fikirleriniz için çok teşekkür ederim. ilk anda kesin z koordinatı ile alakalı olabileceği aklıma geldi ama denedim baktım ettim bulamadım. propertieste kopyaladığım çizgi de yazı da z:0 konumunda.
işin ilginç yanı resimdeki pembe renkli yazıyı text komutu ile yeni ekledim. sanırım yeni eklenen yazılarda o şekilde koyu çıkıyor. ama z eksenleri koordinatı 0. anlamadım gitti. yazı karakterlerini değiştiriyorum kalınlıklarını değiştiriyorum gene yok.
:(

27.09.2019 15:19    

bhct
Bu konuya yardımcı olabilecek varmı ?

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 0.953 saniye - Sorgu: 55 - Ortalama: 0.01733 saniye