22.06.2012 07:03    

bayrecep
S.a. iyi günler hayırlı cumalar herkese.Bir sorum olacak yardımcı olmak isteyene teşekkür ederim.
Dimension objelerine sağ tıklayınca görünen Dim Text Position Menüsü 2012 sürümünde görünmüyor.Bu menü dimension objelerini seçip sağ tıklayınca karşımıza çıkıyor alt komutlarında Above Dim Line,Centered,Home Text,Move Text Alone,Move with leader,Move with dim line seçenekleri var.Ölçüleri sağa sola kaydırma gibi işlerde çok kullanışlı oluyor.Ben bunu cui komutu ile düzenledim ve diğer autocad sürümlerinde olduğu gibi aynen bu 2012 sürümünde de karşıma çıkıyor.Lakin bu duruma dair bir sistem değişkeni veya komut varmı bilen arkadaşlar yardımcı olursa memnun olurum.

22.06.2012 07:19    

Travaci
Kod:

;***** Dimension ları Home a Gönderir *****;
(defun c:Dh ()
(command "_dimedit" "h")
(princ)
)

;***** Dimension ları Leaderla Uzatır *****;
(defun c:Dq ()
(command "_aidimtextmove" "1")
(princ)
)

Menu kullanmadığım için ,bu şekil özelleştirerek kullanıyorum, sizde benzeri şekilde uygulayabilirsiniz.Yada dimension a tıklayıp properties i açtığınızda fit bölümündende yapabilirsiniz.Oda olmadı dimension menusunden aligin text alt komutu .... bu böyle devam eder gider : )

22.06.2012 07:32    

ehya
Aleyküm selam.

Sormuş olduğunuz özellik sağ tuş menüsünde değildir. Komut girmeden ölçü nesnesini seçin. Mouse'u ölçü yazısının üstündeki grid kutusunun üstünde 1sn bekletin. İstediğiniz seçenekler karşınıza çıkacaktır.

22.06.2012 07:40    

bayrecep
ehya hocam evet dediğiniz gibi 2012 de böyle bir yenilik yapmışlar ama el alışkanlığı işte.Bende kendimce dedim koskoca autocad mühendisleri niye böyle bir özelliği kaldırdılar. :)

20.10.2014 11:10    

seboli61
Travaci teşekkürler aradığım tam anlamıyla buydu "_aidimtextmove :)

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.096 saniye - Sorgu: 55 - Ortalama: 0.01993 saniye