08.05.2012 17:22    

cradlerock
https://hotfile.com/dl/155355287/8e496fa/autocad.rar.html

İyi günler

Benim bu linkteki şekli A4 kağida aktarmam gerek. Ama benim için milim bile çok onemli. Elemanlari kutuya koymak icin deldim, bu yüzden kağıdı diktortgen şeklinde aldımki, mesafeleri kaymasin. Bu şekli A4 kağida çikacak şekilde ve oranlari kaybolmayacak şekilde A4 e nasil sığdırabilirim? Diktortgenin her ucu A4 kağida denk gelmeli. pdf olarak dosyayı alsam yeter.

ProhibiT (08.05.2012 18:08 GMT)

09.05.2012 08:09    

sahin460
çiziminizi seçtikten sonra plot ayarlarında ''fit to paper'' seçeneğini işaretlerseniz seçiminiz kağıda tam olarak sığdırılır.
Kağıt boylarından a4 ölçüsünü verirseniz çıktı alabilirsiniz. Bu şekilde ölçüleriniz değişir. (o ayrı konu)
Plot ayarlarında 'portrait' ve 'Lanscape' ile sekli yatay ve dikey olarak yerleştirebilirsiniz. İyi çalışmalar

09.05.2012 11:55    

cradlerock
mesele milim bile cok onemli benim icin. sectigim alani fit to paper ayarliyor biliyorum. fit to paper yapilcak alani ben secmem gerek ve tam secilcek alani bilemiyorum. cunku milim onemli. sirf bu yuzden diktortgen aldimki diktortgenin her kosesi A4 un kosesine denk gelmeli. yani baska bir ifadeyle sigdirmali cunku diktorgenin olculeri tam A4 kagidi boyutunda degil.

fit to paper yapmadan once yazdirilcak alani hazirladigim diktortgeni secersem ayrica bosluk birakiyor. bu boslugun olmamasi icin ne yapmam gerekiyor?

09.05.2012 14:03    

Travaci
Yeni bir kağıt boyutu girip kağıt boyutlarını sızın dıktortgenın olculerınde yaparsanız olucagını dusunuyorum fakat >
Milimler sizin için bukadar önemliyse zaten hertürlü yazıcı kağıdı kaydırıyor, oyüzden beklentinizin olumsuz olduğunuda düşünmüyor değilim.

09.05.2012 14:48    

sahin460
plot ayarlarına girin. 'plot scale' ayarlarında 'fit to paper'i işaretleyin. çiziminizi seçin. plot scale ayaları altında geçerli ölçek kağıda tam olarak oturacaktır. Bu ölçeği manuel girerek daha hassas ayar yapabilirsiniz. Bu dahi milimetrik ayarlamanıza tam cevap vermez. umarım işinizi görür. iyi çalışmalar

09.05.2012 16:19    

cradlerock
ben anlatamadim ama derdimi=) kesin cozum buldum her seyi sil bastan basladim ilki maddi yönde bana gayet fazla zarar verdi. ders oldu bana.

09.05.2012 19:02    

mayyaq61
sahin460 dediği gibi mm çıktı alırsınız .Eğer çizimi kağıda mm mm oturmak istiyorsanız Layout kullanmanız şart.

Yazıcının dişlerinin ulaşabileceği dikdörtgen a4 biraz küçüktür.

1.Yazıcıdaki bu mesafeyi kaldırın.
2.Çiziminizi yana 196mm yukari 283mm ölçülerinden fazla bir alanda yapmayin.(nedeni ben kullandığım yazıcıda sağdan 4mm soldan 6mm çıkarmazdi.Layout da :) 7 idealdir.

3.196mm 283mm çiziminizi bu alanda ve ya küçük yaptıysanız layoutdaki a4 kagidina yerleştirin.Kenardan ölçülendirme yaparak tam oturturunuz.Daha işiniz bitmedi :):)

4.Yazıcıdan yazıcıya değişir.Benim kullandığımda yandan 2 yukardan 1 mm kaydirirdi.yani tam a4 oturdurduk 7 7 7 7 köşelerden verdik çıktı aldıgımızda yandan çizgi 5mm olurdu kayardi.Bunu için oturturmada tersine oturduracan 2 mi kayiyo sağa o zaman 9 yapıcan solu.Çıktıda yazici onu kaydiracan 7 7 tam olucak.Bunu yaptıkdan sonra sorunumuz ise :)

Yazıcının dişleri 0,0 0,25 arasinda bir sapma olabilir bunun nedeni Yazıcıdır.

Yazıcılar micron cinsinden ayarlamalari iyi olurdu.Bİlmiyorum yoksa benim kullandığım mı adiydi :):)

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.114 saniye - Sorgu: 59 - Ortalama: 0.01887 saniye