12.04.2012 08:46    

zenkmurat
Merhaba,
Xref olarak çalıştığım bazı dosyalarda bind sorunu yaşıyorum. Bind komutu ile dosyayı çizime eklerken xref kayboluyor dosyayı ekleyemiyorum. Undo ile geri alıp regen ile yenilediğimde xref o zaman görünür oluyor. İlgili dosyayı açıp kopyalamakta çoklu dosyalarda zaman alan ve yorucu bir işlem. Bu tür dosyalardaki sorun nedir sorunsuz bind nasıl yapılıyor.? Bu konuda bilgisi olan varmı?

21.06.2012 14:20    

efealper
Aynı sorun bugün başıma geldi. xref dosyasının içinde okuyamadığı bir kaç tane adı xref.... ile başlayan bloklar varmış. bunlar görünmüyordu. ctrl+a yapıp tamamını seçtikten sonra quik select ile bu blokları seçip sildim. sorun çözüldü.

28.08.2012 10:56    

efealper
xref olarak çağırdığınız dosyanın içinde başka xrefe ait dosyalar vardır. Block olabilir layer olabilir. Temizlerseniz sorun kalmaz.

22.04.2022 14:56    

halilozcakir
Merhaba Xref mimariyi bind / insert dediğimde bilgisayarda kasılma oluyor server da çok uzun sürüyor ,
sebebini bilen , çözüm önerisi olan var mı acaba..
masaüstüne de kopyaladım aynı sorun gene oldu mimari altına sanki yeniden çiziliyor imdat

Teşekkürler EHYA,

halilozcakir (25.04.2022 05:57 GMT)

23.04.2022 07:03    

ehya
Merhaba Halil;

Dosyanı incelediğimde mimari planda kullanılan giydirme cephe bloğunda sorun var. Bu blok içiçe blok içerdiğinden hata veriyor.
Önerim;
- Blok nesnesinin çizimden belirli bir mesafe öteye taşı.
- Bu bloğu bloktan tamamen kurtuluncaya kadar explode ile patlat. Fazladan vida-somun gibi bloklar var. Bunlar projede görünmeyeceğinden sildim.
- Daha sonra yeniden blok yap.
-PURGE komutu ile dosyadaki tüm gereksiz blok nesnelerini temizle.

Bu işlemlerden sonra sorunsuz bind edebilirsin.

04.03.2023 14:49    

bayankapris61
Merhaba,
Bu konuyla ilgili ben de bir sorun yaşıyorum. Farklı kişilerce hazırlanan xref dosyalarının bir dosyaya çağırdığımda görsel bazı hatalar alıyorum. Ayrıca bazıları bind olurken diğerleri için sadece insert edebiliyorum. bu farklılıklar acaba autocad versiyon farkından mı ya da başka bir nedeni mi var. Konuyla ilgili yardımcı olabilir misiniz.

06.03.2023 07:27    

ehya
bayankapris61

Xref ile ilgili hatalar için aşağıdaki linkte yer alan bilgileri kontrol edebilirsin.
xref apayrı bir konu. Bu şekilde tek defaa nokta atışı çözüm bulmak biraz zor.

Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız.

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.056 saniye - Sorgu: 70 - Ortalama: 0.01509 saniye