AutoCAD • AutoLISP • Programlama • Püfler • Komutlar • Terimler • Eğitim
aLd • TCad • FacadeCAD • Cephe Kot • HQ Library • FreeMUST • Pasdoc.A
16.02.2012 07:54    

cakir67
selamlar ! acil bişey sormak istiorum. benim çizdiğim her çizgi z koordinatıda çiziyor. sorun neden anlayamadım. fiilet komutu ile iki çizgiyi birleştiremiyorum. z eksenini sıfırlamam gerekiyor her defasında bunu mu yapmam gerekli?

16.02.2012 08:21    

ehya
Çizim ekranında boş bir yere çizgi çizdiğinizde (referans bir nokta göstermeden) Z koordinatı sıfır olmuyorsa,
ELEV komutunu çalıştırın ve sıfır değerini girin.

Eğer bir nesnenin herhangi bir noktasını referans tutarak çizgi çiziyorsanız, bu nesnenin koordinatlarında sıkıntı vardır. Sitede bulunan "Tüm nesnelerin Z koordinatını sıfırlama" lispini kullanarak tüm nesnelerin Z koordinatını sıfırlayabilirsiniz.

17.02.2012 09:13    

cakir67
ehya bey o nesneyi referans alıp çizgi çiziyorum ama referans aldığım nesnenin z koordinatı dahi sıfır yine de birleştirme yapamıyorum. bütün z koordinatları sıfır...

17.02.2012 09:54    

ehya
Fillet yaparken bir hata iletisi varmı?

17.02.2012 12:24    

cakir67
evt ehya lines are non coplanar iletisi veriyo

17.02.2012 12:34    

ehya
Bu ileti var ise, nesnelerin Z koordinatı sıfırda değil.
Units komutunu çalıştırın ekrana gelen tabloda solda bulunan sıfırdan sonra kaç basamak görüneceğini belirleyen değeri arttırın. Bu değişiklikten sonra baktığınızda nesnelerin Z değerlerinini farklı olduğunuı göreceksiniz.

Aşağıdaki linkte bulunan lispi kullanın. Tüm nesnelerin Z değerlerini sıfırlayacaktır.

Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız.

Not: Lisp nedir? Ne işe yarar? Nasıl yüklenir? gibi sorularınız var ise sitede gerekli bilgi mevcuttur.

17.02.2012 12:58    

cakir67
ok ehya yardımların için tesekkürler iyi çalışmalar

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 2.388 saniye - Sorgu: 59 - Ortalama: 0.04048 saniye