15.02.2012 23:17    

BidenS
Merhaba..

Problemim 'Draw Order' altında yer alan 'Bring to Front' ve 'Send to Back' i kullanamamak.. Birkaç gün önce gelen bir proje üzerinde çalışırken farkettim problemi, daha öncesinde hiç yaşamadığım bu problem autocad programımda bir hastalık olarak kaldı ve artık tüm dosyalarımda yaşıyorum bu sıkıntıyı..

Araştırma yaptım ama sorunuma cevap bulamadım.. Bir objeyi diğer bir objenin altına atmak ya da üstüne çıkarmak istediğimde komut satırında şu yazıyor:

'Unknown command "AI_DRAWORDER". Press F1 for help.'

Umarım sorunu çözebiliriz..

15.02.2012 23:44    

BidenS
Site içi araştırmama devam ederken

AutoCAD Acil Yardım > Acaddoc.lsp nedir? (als/pasdoc.a virüsü)

başlığı altında yanıtı buldum ve sorunumu çözdüm.. :)

Yeni kurduğum antivirüs programı lsp dosyasını silmiş, diğer bilgisayarımdan alıp autocad dosyalarımın içine yapıştırdım ve sorun çözüldü.. Çok değerli bilgiler öğrendim.. Teşekkür ederim.. Bu başlık eğer yersiz oldu ise silersiniz zaten ama ben sebebiyet verdiğim için özrümü şimdiden diliyorum..

16.02.2012 05:57    

ProhibiT
Öncelikle geçmiş olsun :) Bahsettiğiniz "Acaddoc.lsp nedir? (als/pasdoc.a virüsü)" başlığı altında yazılanları dikkatli okuyup, doğru anladığınız için tebrik ediyorum. Sizin yaklaşık yarım saat içinde okuyup anlayıp gereğini yaptığınız kavramları hala anlamamakta direnenler çıkabiliyor. Net olarak ifade ettiğim gibi; genel amaçlı antivirüs programları enfekte olan dosyayı bulduklarında, gözünün yaşına bakmadan siliyorlar. Bu doğru ve geçerli yöntem olamaz. Anlatmak için epeyce uğraştığım konunun özünü yaşadıklarınızla çok net örneklemişsiniz. Neden "Öncelikle sitede araştırma yapınız" denmesinin sebebini de çok güzel anlatmış oldunuz.

Kolay gelsin.

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 0.641 saniye - Sorgu: 53 - Ortalama: 0.0121 saniye