18.01.2012 13:40    

ozaner
Herkese Merhabalar. Ben kendi evimi modellemeye çalışıyorum şu anda, ev biraz ufak olduğu için önceden mutfak tezgahını falan çizmeye çalışıyorum. Göze hoş gelsin diyede, gerçek resimlerle süslemek istiyorum. Lakin bir sorunum oldu. Yaptıklarımı yazayım öncelikle.

Bulaşık makinesi için 600x600 bir Polyline çizdim. Extrude ile hacim verdim. Modelde bakınca renkli birşey gözüküyor. Ben burada gözükecek ön yüzüne bulaşlık makinesi resmi koymak istiyorum. Insert Image ile yaptığımda Bulaşlık Makinesinin boyutuna getiremiyorum. Yani resmin En-Boy oranı sabit değiştiremediğimden ya enine tam oturuyor, ya boyuna. Bende araştırarak Material ile yapmayı denedim. Ama material ile bütün evi kaplıyor. Material için farkettim ki, çoğu yerde lazım olacak, yerler için laminant yaparken falan. Ama beceremedim.

Yardımcı olursanız çok sevinirim. Saygılar.

Düzeltme: Autocad 2008

ozaner (18.01.2012 13:45 GMT)

20.01.2012 10:30    

Travaci
3d Max de bu mevcut ama bildiğim kadarıyla Autocad bunu yapmıyor, önerim bulaşık makinesinin resmini Photoshop gibi bir programla
yerleştirmek istediğin yüzeyin boyutuna getirerek image i o şekilde import edebilirsin yada image i yerleştirmek istediğin yüzeye bir surface tanımlayarak metarial olarak atayabilirsin.

Travaci (20.01.2012 10:35 GMT)

23.01.2012 06:44    

ozaner
Teşekküre derim, dediğiniz gibi, bir resim işleme programı ile , yeniden boyutlandırmak daha mantıkı olacak.

Saygılar.

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.06 saniye - Sorgu: 50 - Ortalama: 0.0212 saniye