19.12.2011 09:13    

kral23
arkadaşlar ekteki 3 nolu block şeklimi bozmadan 1 nolu noktadan ( base point olacak şekilde) 2 nolu noktamı yaklayarak döndürmek istiyorum. bu işlemi nasıl yapabilirim. yardımcı olursanız sevinirim. saygılarımla. 34189-y.dwg

19.12.2011 11:05    

delirendeli
Eğer doğru anladımsa;

İlk önce parabolün yukarı bakan iki kolunu birleştir sonra 3p den daire oluştur. Noktalar çizginin ( parabolün iki ucunu birleştirdiğiniz çizgi) orta noktası ve o tanımladığınız iki nokta olsun. Rotate komutu ile dönme ekseni olarak dairenin merkezini tanımlayın. Sonra eğer hassas ise iki nokta arasındaki açıyı bulup ona göre döndürün yok çok hassas değil ise de göz kararı oturtun ikinci noktaya.

19.12.2011 17:04    

ProhibiT
Align komutu kullanarak çözülebilir.
1 noktasından başlayan, 2 noktasının gelmesini istediğiniz noktaya bir Line çizin.
Align komutunu girip 3 bLock'unu seçtikten sonra...
First source point ve First destination point olarak 1 noktasını seçin.
Second source point 2 noktası, Second destination point olarak ta hedef noktayı seçin.
Third source ve destination pointleri enter ile geçin.
scale seçeneğine No diyin...

Hepsi bu kadar...

18.11.2020 16:20    

mehoza
NOKTANIN BİRİ SABİT TUTULARAK MESELA 2 NO Align komutu kullanarak İŞLEM YAPTIĞIMIZDA PARABOL YERİNDE OYNUYOR AMA 1 E TAM SNAPLAMIYOR.
BURADA AMAÇ PARABOLÜN İLERİ GERİ YADA AŞAĞI YUKARI HAREKET ETMESİ, AÇI İLE DÖNMESİ İSTENMİYOR.
BU KONUDA YARDIM LAZIM

18.11.2020 16:42    

mehoza
YUKARIDAKİ ARKADAŞIN SORUSU ŞÖYLEYDİ :
arkadaşlar ekteki 3 nolu block şeklimi bozmadan 1 nolu noktadan ( base point olacak şekilde) 2 nolu noktamı yaklayarak döndürmek istiyorum. bu işlemi nasıl yapabilirim. yardımcı olursanız sevinirim. saygılarımla.

ASLINDA SORU YANLIŞ SORULMUŞ, SORU ŞÖYLE SORULMALIYDI
ekteki 3 nolu block şeklimi bozmadan, döndürmeden, sağa sola aşağı yukarı hareket ettirerek 1 nolu noktadan ( base point olacak şekilde) 2 nolu noktamı yakamak istiyorum. olmalıydı

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 0.882 saniye - Sorgu: 59 - Ortalama: 0.01494 saniye