07.09.2006 13:42    

bektas001
çok az da olsa birileri gerçekten işe yarayabilecek fikirler üretip bunları uygulayabiliyor.
umarım yakın gelecekte bunun gibi aslında oldukça basit ama anlamlı şeylerle ilgili haberler okuruz.

Yeni doğan bebekler sanal alemde

Giresun Kale Devlet Hastanesi'nde kurulan web sitesinde yeni doğan bebeklerin fotoğrafları aynı gün yayımlanarak, başka şehirlerde ya da yurt dışında yaşayan yakınlarının bebeği görme özlemi gideriliyor.

Hastane Başhekimi Dr. Cengiz Cindemir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hastalarla daha iyi iletişim kurmak ve hastanedeki hizmetlerin kamuoyuna duyurulması amacıyla internet sitesi hazırladıklarını söyledi.

İnternet sitelerinde diğer hastane sitelerinden farklı bir hizmet sunmak amacıyla “Bugün Doğan Bebeklerimiz” bölümünü oluşturduklarını ifade eden Cindemir, “Hastanemiz, 14 Aralık 2005'te “Bebek Dostu Hastane Ödülü”ne layık görüldü. Bundan dolayı internet sitemizde bebeklere yönelik ne gibi bir çalışma yapabiliriz diye düşündük ve yeni doğan bebeklerin fotoğraflarını çekerek internet sitesinden yayınlamaya başladık” diye konuştu.

Cindemir, sitedeki bölüme her gün doğan bebeklerin fotoğraflarını çekerek yerleştirdiklerini belirterek, şunları anlattı:
“Ailelerin rızasını alarak, bebek uyurken fotoğrafını çekiyoruz. Fotoğrafı daha 'www.giresunkalehastanesi.gov.tr' adresindeki internet sitemizdeki bölüme yerleştiriyoruz. Fotoğrafın yanında bebeğin doğum tarihi, anne ve baba ismi, cinsiyeti, kilosu ve boyu da yazılıyor. Böylece yakınları bebeği görmek istediklerinde anında görebiliyor. Uygulamayla, başka şehirler ya da yurtdışında yaşayan dedelerin, babaannelerin, anneannelerin yeni doğan torunlarını görme özlemini gidermiş oluyoruz. Bu farklı uygulamadan dolayı doğum sonrasında aileler bebeklerini internet ortamına taşıdığımız için son derece mutlu oluyor. Ayrıca yakınları da hizmetimizden dolayı teşekkür mesajları gönderiyor.”

huriyetim.com tr. den alıntıdır.

07.09.2006 13:49    

aRcHiTeCt
Bence uygulama çok güzel ama karşıyım diyeceksinizki hem güzel diyorsun hem karşıyım nedeni şu o bebeklere varya ben hiç dayanamam allah korusun ben nazardan çok korkarım o zaman ailelere bir şifre versinler onlarda akrabalarına göndersinler sadece akrabaları görebilsin böyle daha iyi bi uygulama olur :)) bilmem şahsen ben vermezdim ne geregi var.Ondan sonra adam ordan alacak resmi internet dünyası kimi photoshopta oynayacak kimi avatar yapacak kimi bilmem ne yapacak ya çok mu komplo teorisi ürettim ne neyse isteyen kullanır ben vermem ama...:))

15.10.2006 11:24    

ressamnihal
aRcHiTeCt arkadaşıma katılıyorum.Hem doğru hem yanlış gibi bir şey..Aileler kendi bebeklerinin albümlerini pek tabi oluşturabilir.Mail yoluylada akrabalarına ulaştırabilirler...kıyamam ben o bebeklere,internet dünyasının oyuncağı olmasınlar....

Hayat,yaşanması gereken gerçeklerle doludur

15.10.2006 11:41    

architect-man
Çokkkkk yanlış! Bence. Dünya üzerindeki en masum yaratıklar ve samimiyetsizliğin doğduğu sanal alem. Hiç bağdaşmıyor. Ayrıca aRcHiTeCt sana katılıyorum. Nazara inanırım ve dediklerin komplo teorisi değil. Kullanacak kötü niyetler kesin olacaktır. Kıyamam hiçbirine. :((

15.10.2006 12:10    

selimsoysal
arkadaşlar bende sizin gibi düşünüyorum.Düşününce mantıklı gibi gelen bir uygulama ama aRcHiTeCt in dediğine katılıyorum.İnternette herkesin göreceği şekilde yayınlanması pek mantıklı değil.Eğer resimlerini çekerek bir uygulama yapıyorlarsa internet yerine ailelere çekilen resimleri albüm şeklinde versinler.
Aileler uzaktaki akrabalarına çoğaltıp gönderebilirler..

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 0.787 saniye - Sorgu: 53 - Ortalama: 0.01484 saniye