17.10.2011 12:52    

chilacash
Merhabalar, autocad 2011 ilk kurulum yaptığımda sorunsuz çalışıyor. aradan bir kaç gün kullanmadığım zaman geçtiği zaman açılır gibi yapıp kapanıyor. daha sonra autocad in sitesinden update dosyaları var 1.1 ve 2.0 bunları sırasıyla yapıyorum daha sonra yine tam olarak açılmadan kapanıyor. update dosyalarını sırasıyla derken önce 1.1 yapıyourum bu şekilde de kısa bir süre çalışıyor sonra yine tam olarak açılmadan kapanıyor. daha sonra 2.0 olana update dosyasını yüklüyorum yine kısa bir süre çalışıyor sonra yine kapanıyor. yardımcı olursanız teşekkür ederim. işletim sistemim win7 ultimate 64 bit. ekran kartım ati radeon hd5650.

18.10.2011 06:09    

ehya
Bir program bu kadar sık bir şekilde bozulamaz. tahminim donanımsal bir sorun. özellikle harddisk'inizi kontrol edin.

27.10.2011 20:39    

chilacash
Aslında buna benzer sayılan bi hatayıda solid works 2010 da alıyorum oda sp0 sürümü olduğu için sanırım henüz güncelleme yapmadım onun için bunun dışında catia olsun başka program oyun vs olsun herhangi bir sorun almadım, sorunsuz çalıştırabiliyorum. gerçekten harddiskten olabilir mi hata?

28.10.2011 05:50    

ehya
Hdd sadece bir öneri. donanımları kontrol etmeden birşey söylemek mümkün değil. 15 yıldır kullandığım bu bilgisayar'da sadece bir defa benzer bir sorun yaşadım. sorun olarak da, hdd'deki badsector sayısının artmasından yani hdd'nin bozulmaya başlamasından kaynaklanıyordu.

yine de donanıma bakmadan önce bilgisayarınızı formatlayıp tekrar yükleme yapın.

28.10.2011 18:54    

chilacash
Aslına bakarsan bu yüzden bir kere format atmıştım :) tekrar atarım seni mi kıracam, birde gerek windows un kendi disk birleştirmesi olsun gerekse advanced system care adlı programın disk birleştirme programlarını kullanarak ara ara kontrol ediyorum bad sektör olayı yok henüz çünkü 2-3 aylık laptop, neyse ben yeni bir format atayım olmadı autocad in 2012 sini yükleyecem yada 2010 u yükleyerek test edecem olacak mı diye, bir kaç forum sitelerinde okuduğuma göre 2011 in win7 64 bit inde sorun çıkıyomuş, format attıktan sonra sonucu paylaşırm çok teşekkür ederim fikirlerin için...

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 0.991 saniye - Sorgu: 54 - Ortalama: 0.01835 saniye