AutoCAD • AutoLISP • Programlama • Püfler • Komutlar • Terimler • Eğitim
aLd • TCad • FacadeCAD • Cephe Kot • HQ Library • FreeMUST • Pasdoc.A
14.10.2011 12:28    

ingic
Herkese selam arkadaşlar. bugün ofiste (hayatımda ilk defa gördüğüm:s) 1:60 ölçekli resmi, 1:50 ölçeğe çevirmem söylendi. fakat ne kadar uğraştıysam da bulamadım. resim zaten bir garip, herhangi bir objeyi sildiğim an blok olmadığı halde tüm resim siliniyor falan. dosyayı eke ekliyorum. ancak çizimin tamamı (mimarisi) bu ekte gözükmüyor çünkü xref diye bir dosyayla açmak falan lazım hepsini tabi buraya yükleyemiyorum, fakat eksikte olsa belki bir fikir sahibi olmanızı sağlar.Daha önce uğraşan yapan bilen eden varsa lütfen bir zahmet yardım etsin, işin içinden çıkamadım. çizimi 1:50'ye scale ettiğim anda resimde daha önceden çizilmiş olan ölçülendirmelerin de değeri artıyor. dosya üzerinde deneyip başarılı olursanız, cevaplarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler 123933-p0013328 rd1.dwg

ingic (14.10.2011 12:48 GMT)

03.11.2011 16:03    

foggy
Selamlar.
gönderdiğiniz dosya açıldı fakat sadece layout görünümünde birşeyler görülebiliyor.Sanırım şöyle bir çözüm sunabilirim size
yeni bir layout açın
vport<enter>
single 'ı seçin
ok
ekrana geri gönderecek sizi
f <enter>
sonra açılan vievportun bir kenarına tıklayın altta ölçeği gösteren sayılar çıkacak
yanındaki minik oka tıklayıp - eğer çiziminiz mm cinsinden ise -listeden istemiş olduğunuz 1:50 yi seçin
eğer çiziminiz cm cinsinden ise 1:5 i seçin
kolay gelsin.

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.556 saniye - Sorgu: 45 - Ortalama: 0.03457 saniye