09.08.2011 19:21    

akinton
S.A arkadaşlar bende autocad öğrenmek istiyorum şu an elimde autocad 2011 var nerden başlamalıyım nasıl yapmalıyım hiç bilmiyorum ? sitede görüntülü videolara baktım ama görüntüleri pekde iyi değil pek bişey anlaşılmıyor bu konuda yardımlarınız bekliyorum ...

ehya (10.08.2011 08:52 GMT)

10.08.2011 09:04    

ehya
Şimdi öncelikle autocad'i elinde tutmana gerek yok. masanın üzerine bi bırak.
sonra öğrenmek istediğin program buradan 3-5 mesajla öğrenebilecek kadar basit bir program olmadığını ilk ders olarak öğren.
ardından bu konu ile ilgili, autocad'i ciddi bir şekilde öğrenmek istiyorsan profesyonel yardım almalısın.
bu yardım kurs yada özel ders şeklinde olabilir yada gidip eğitim seti alacaksın. kafana takılan bölümleri de buradan öğrenebilirsin.

10.08.2011 13:37    

akinton
Verdiğin cevaplar için tşk ederim ehya hocam fakat bend eşu an autocad 2011 var fakat buda bilgisayarımı çok kasıyor ağır bir program acaba sizde autocad 2008 varmıdır ? varsa buray upload etmeniz mümkün mü acaba ?

10.08.2011 16:26    

ehya
Bu site sadece autocad'in kullanımı hakkında bilgi verir ve paylaşımlarını yapar. Programların nasıl crack yapılacağı, nasıl yükleneceği yada nasıl temin edileceği konusunda kesinlikle paylaşım yapmaz ve yapılanlara müsaade etmez.

10.08.2011 18:10    

akinton
Neden hocam ne var sanki şu mübarek ramazna günü bir paylaşım yapsanız insnalık öldümü ? :(
bizde size hayır duada bulunsak sanki . :( :(

10.08.2011 20:04    

ehya
:) mubarek ramazan diyorsun ama helal olmayan bir paylaşımı yapıp beni de vebal altına sokmaya çalışıyorsun?
ee bu da güzelmiş... helal olmayan birşeyin hayr duası olmaz... birileri oturup bu programı yazmak için çaba sarfetmiş. 30 yıldır bu programın gelişmesi için alın teri dökmüş. şimdi bizde bunu illegal yollarla paylaşıp birilerinin kul hakkına mı girelim?
burası kurumsal bir site. başka forumlarda gördüğün illegal paylaşımla burada olmaz. sadece bilgi paylaşımı yapılır.

11.08.2011 14:09    

akinton
:d tmm hocam sende haklısın .. ama saa bişiey diyeyim şu forumda bir anket yapsan autocadi lisanslı kullanan kaç kişi vardır diye emin ol yüz de80 i lisansız kullanır. bir autocad lisansı dünyanın parası bende kendim yazılımcıyım ordan biliyorum :)

11.08.2011 19:22    

ehya
Bu sitede kullanıcıların tamamı lisanssız da kullansa bu bir insiyatif olamaz. başta söylediğim gibi bu site kurumsal bir site. burada illegal paylaşımların yapılması, firmanın ticari kariyerine zarar getirecektir.

bak sende yazılımcıymışsın. şimdi senin yazılımların ücretsiz bir şekilde forumlarda paylaşılsa beddua etmezmisin? çuvaldızdan vazgeçtim, en azından iğneyi kendine batırmalısın...

11.08.2011 23:42    

akinton
:d tmm hocam haklısın ... :d

13.08.2011 08:02    

smt.sahin
Arkadasım kolayı var, 30 günlük ücretsiz student paketini indirebilirsin autodesk in sitesinden.1 ay boyunca hergün düzgün periyotlarla çalışırsan başlangıç seviyesinin üstüne çıkabilirsin, ama profosyonel bir destek alman gerekecek tabiki. sonrasında kafana yatarsa lisanslı ürünü edinebilirsin editörler aracılığı ile.

Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız.

ilgili link budur gözatmanı tavsiye ederim

13.08.2011 08:13    

osman_2626
Alıntı
akinton :
ama saa bişiey diyeyim şu forumda bir anket yapsan autocadi lisanslı kullanan kaç kişi vardır diye emin ol yüz de80 i lisansız kullanır.

ne çok şey biliyorsun sen öyle, iki günde autocad i öğrenirsin sen

14.08.2011 20:51    

akinton
Alıntı
osman_2626 :
Alıntı
akinton :
ama saa bişiey diyeyim şu forumda bir anket yapsan autocadi lisanslı kullanan kaç kişi vardır diye emin ol yüz de80 i lisansız kullanır.

ne çok şey biliyorsun sen öyle, iki günde autocad i öğrenirsin sen

evet biliyorum bir mahsurumu var ? çünkü kendimde yazılımcıyım aynı zamanda sen canını sıkma autocadi buldum ve öğreniryorum
biz kimin hangi programı lisanslımı kaçak mı olduğunu iyi biliriz. burda bana korsan yazılım diye ahkam kesenler emin ol yüzde 90 ı programı kaçaktır... :)

14.08.2011 20:55    

ehya
Akinton

konuyu uzatmana gerek yok. programı bulduysan güle güle kullan.. yazılımcı olabilirsin ama her kod yazan kendini yazılımcı sanmamalı..
"siz" kimsiniz bilmiyorum ama kimsenin legal yada korsan kullandığını bilemezsiniz.

konu amacını aşacak gibi görünüyor. bu yüzden konuyu kilitliyorum...

> 1 <
Bu konu kilitli, yeni ileti kabul edilmiyor.
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.607 saniye - Sorgu: 77 - Ortalama: 0.02087 saniye