23.07.2011 10:30    

bilalugurtoklu
Iyi günler.Ben exelden bir tabloyu veya paintten bir tabloyu kopyaladığım zaman autocad e yapıştırmaya çalıştığım zaman işlem gerçekleşmiyor.Sadece paste special yapdığım zaman işlem kabul görüyor.O da istediğim sonucu almama imkan vermiyor malesef.Benim istediğim copyaladığım şeyin autocad e gömülmesi ve başka bir bilgisayarda açdığımda da görülebilmesi.Ayrıca bazı komutların klavyeden kısa yolları da işlemiyor.Mesela poliline pl komutu ile çalışmıyor veya extrude ext ile çalışmıyor.Programı kaldırıp tekrar kurdum ama sonuç vermedi.; error: load failed: "pl" bu şekilde bir açıklma cıkıyor komut satırında.Ben sorunu araştırdım fakat bir çözüm bulamadım.Benim tahminim işletim sisteminin bir hatası olduğu varsayım olarak.Format atmayı denemedim çözüm için fakat aradığım çözüm format atmadan bir yol bulmak.Yardımcı olursanız sevinirim.Şimdiden çok teşekkür ederim. -e-mail yasak- yardımcı olabilcek birileri varsa burdan iletişime geçebilir benimle.

ProhibiT (23.07.2011 12:01 GMT)

03.08.2011 19:28    

y-eski
Slm kardeş autocad'i kaldırdıktan sonra sistemde kalan bütün dosyalarınıda kaldırman veya silmen gerekir c'de program files klasörünün içindeki tüm autodeskle alakalı dosya ve kılasörleride sil ayrıca başlat, çalıştır, regedit yaz ve gelen penceredeki tüm autodesk dosyalarını bulup temizle ve ondan sonra sistemini tekrar yeniden başlat ve autocad'i tekrar kur bide bunu dene bakalım. inş. olur kolay gelsin...

24.04.2013 13:45    

gozgu
mrb.ben bir turlu extrude komutunu kullanamıyorum.ext enter yapıyorum nesneyi seçiyorum tekrar enter yapıyorum ve ne kadar genişlik vermek istiyorsam aşagı tarafa doğru çekiyorum ama olmuyo.autocad proğramını yeni öğrenmeye başladım ve komutları kullanamıyorum.yardımcı olursanız sevinirim.

24.04.2013 14:50    

ehya
Autocad'i böyle yarım yamalak sağdan soldan komutların nasıl çalıştığını sorarak mı öğreniyorsunuz?????!!!!!

25.04.2013 06:56    

arzuuuuum
Alıntı
ehya :
Autocad'i böyle yarım yamalak sağdan soldan komutların nasıl çalıştığını sorarak mı öğreniyorsunuz?????!!!!!

gozgu, ehya bu konuda haklı sen en iyisi ehya'nın hazırladığı autocad 2013 kitabını temin et :) Baktın hala işin içinden çıkamadın bu seferde siteden dadan ehyaya :))

26.04.2013 16:51    

gozgu
bilgisayardaki derslere çalıştım ama pek faydası olmamış.sorarak öğrenmek aklımda kalmasını sağlıyor.kör topal bir şeyler yapmaya çalışıyorum :(

27.04.2013 05:52    

ozkul
extrude yapılacak nesnenin kapalı bir çizim olduğundan emin ol.

ayrıca ehya üstadın kitabını temin edersen çok işini görecektir.

Kitap için

27.04.2013 06:29    

Travaci
Objeniz kapalı polyline objesi deilse Presspull komutunu da kullanabilirsiniz.

27.04.2013 07:27    

ozkul
Presspull komutunu ilk kez duydum. ben kapalı obje yapmak için pedit/join ile uğraşıp extrude ediyordum.

bu iki komutun birleşmesi olmuş presspull.

eyvallah üstad.

27.04.2013 11:57    

gozgu
tşk ederim yardımlarınız için.göya 3d max öğreneceğim.bunu yapamıyorken onu nasıl öğrenceğim bilemiyorum.gerçi daha yeni başladım ama yine de kendimden fazla şey bekliyorum.

27.04.2013 16:23    

Travaci
Birini öğrendikten sonra diğerini öğrenmek daha kolay olur.

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.408 saniye - Sorgu: 72 - Ortalama: 0.01956 saniye