08.07.2011 12:02    

SENDUR
Arkadaşlar bu 2012 çıktı çıkalı ben bu "join" ile anlaşamıyorum. eskiden (2010) ne güzel bir çizgi seçiyordum sonra koca bir alanı seciyordum aynı doğrultudaki tüm çizgileri tek çizgi yapıyordu. lakim şimdi (2012) "join" komutunu biraz fazla geliştirmişler ben tam olarak anlayamadım. sizden ricam "join" komutunu ayrıntılı olarak anlatabilir misiniz.

ben kulanırken aynı doğrultadaki çizgilleri tek tek seçiyorum. eğer tek tek seçmez komple bir kerede seçersem "pline, spline vb." nesnelere çeviriyor yada bazen alttaki çizgileri birleştirmiyor. anlayamadım

admin (09.07.2011 08:54 GMT)

08.07.2011 12:53    

ProhibiT
Join komutuna girdikten sonra;
öncelikle "select source object" olarak tek bir line seçip,
bundan sonra çoklu seçimle diğer line objelerini (başka tür objeler değil, yalnızca line)
seçerek işlem yaparsanız, bahsettiğiniz problemi yaşamazsınız.

08.07.2011 13:40    

SENDUR
Üstadım cevap verdiğin için teşekkürler.
aynı doğrultudaki çizgileri çoklu seçim yaparken "window'un" içine başka bir açıda çizgi yada nesne girerse "join" yapmıyor. asıl sıkıntı bu daha önce (2010) yapıyordu. şimdi tek tek seçmekten sıkıtıntı geldi o yüzden sizlere sormak istedim :)
saygılar

08.07.2011 14:30    

ProhibiT
Aynı doğrultuda olmayan objeler eşyanın tabiatı gereği tek bir line objesi olamazlar.
bu durumda "select source object" olarak ilk şeçtiğimiz obje polyline olursa, aynı doğrultuda olmayan objelerde işleme alınacak ve sonuçta polyline oluşturulacaktır.

08.07.2011 15:28    

SENDUR
Hocam işlem sırası bu

command: joın select source object or multiple objects to join at once: 1 found
select objects to join: specify opposite corner: 4 found (1 duplicate), 4 total
select objects to join:
0 objects joined, 4 objects discarded from the operation

örnek şekilde buna benziyor

_____ o _____ ____

ilk çizgiyi seçtiğim zaman sonra geniş bir pencere açarak hepsini seçiyorum. sonuç budur. ama aynı işlemi 2010 da yaptığım zaman çizgileri birleştiriyor. acaba 2012 de komutumu geliştirdilermi yoksa komutun sistem değişkeni filan mı var. eğer komut gelişmiş ise eskisinden daha iyi olmalı ve bahsettiğim duru en az eski kadar kolay join yapabilmeliyim diye düşünüyorum. ama yapamıyorum

saygılar

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 0.816 saniye - Sorgu: 54 - Ortalama: 0.01511 saniye