12.06.2011 11:30    

bilmukabele
Tarama yaparken, çizim ekranım donuyor ve f9 açıkmış gibi sürekli takılmalar oluyor.
nasıl düzeltebilirim bu sorunu?

12.06.2011 15:16    

ehya
hpquickpreview komutunu çalıştırın. Değerini off olarak değiştirin. tekrar aynı sorun devam ederse daha geniş bilgi vermelisiniz.

16.04.2012 01:59    

sermetyilmaz
bende autocad 2012-2013 te bir sorunla karşılasıyorum. internet açıkken autocad kullanırsam şöyle bir sorunla karşılaşıyorum. f12 açııken çizim yaparken donmalar oluyor. f12 kapatınca sorunsuz çalışıyor bu sorunu nasıl yok edebilirim. her seferinde silip yeniden yüklemek zorunda kalıyorum lütfen yardım edin.

16.04.2012 05:51    

ehya
sermetyılmaz

İnternet'in açık olması yada olmaması autocad'i bağlamaz. Bunu bi kenara koyabilirsiniz.
F12 tuşu ise Dynamic Input özelliği olup yaptığı işlemleri baz alırsak bilgisayarınızın performansına bağlı olarak sıkıntı verebilir.
Ancak mesajınızda 2012 ve 2013 sürümlerini yazmışsınız. İki farklı sürümünde aynı anda aynı hatayı verebilme ihtimalinin olmadığnıı varsayarsak (bu sorun daha önceden hiçbir şekilde bildirilmedi) bilgisayarınızın donanımı ile ilgili sorun var diyebiliriz.Yada bir ihtimal olarak ekran kartınızın son sürücüsünü yükleyip deneyebilirsiniz.

16.04.2012 08:53    

Harbi65
Alıntı
sermetyilmaz :
bende autocad 2012-2013 te bir sorunla karşılasıyorum. internet açıkken autocad kullanırsam şöyle bir sorunla karşılaşıyorum. f12 açııken çizim yaparken donmalar oluyor. f12 kapatınca sorunsuz çalışıyor bu sorunu nasıl yok edebilirim. her seferinde silip yeniden yüklemek zorunda kalıyorum lütfen yardım edin.

Bilgisayarı değiştircek oldum 2 senedir benzer sorunu bende hala yaşıyorum. Normal çalışırken bi anda maus tutukluk yapmaya başlıyo. ekranda cursor zorla hareket ediyo. Sanki mıknatıs gibi bişey cursorü tutuyo... Düzelmesi için kapatıp açmak zorunda kaldım daha önceleri... Hatayı hep Autocad de aradım ve windovsda da aynı şeyi yaptığını gördüm... Sonra keşfettim ki, tutukluk yaptığında Explorer penceresini ekranda sürüklediğimde anında sorun düzeliyor...Yeniden bil.sayar toplar gibi değiştirmediğim parça kalmadı... Ama bunun kaynağını hala bulamadım...
İnternet açıkken donduğunu söylediğin için yardımcı olur düşüncesiyle paylaşmak istedim...

16.04.2012 13:30    

ProhibiT
Başıma gelen, denemiş, test edilmiş bir çözüm olmamakla beraber, tecrübelerim ışığında mantık yürüterek bir çözüm yolu tavsiye edebilirim.

Autocad 2012 ve 2013 sürümlerinde OnLine Help kullanılıyor. İşletim sisteminiz "Default Internet Browser" olarak başka program (mesela GoogLe Chrome, Landscape Navigator, gibi) tanıyorsa, AutoCAD'de OnLine Help için "Internet Explorer" kullanmaya çalıştığında bahsettiğiniz problem ortaya çıkabilir.

Çözüm için;
- AutoCAD komut satırından CONFIG<┘ girin.
- Açılan diyalog penceresinde "System" sekmesini seçin
- Resimde işaretlediğim, "Help and Wellcome Screen" bölümündeki, "Access online content when available" ın yanındaki işareti kaldırın.

AutoCAD Help'i kullanmıyorsanız bir problem yok, eğer sıklıkla AutoCAD Help'e başvuruyorsanız.
Resimde işaretlediğim yerde "?" işaretinin sağındaki oka tıklayarak,

açılan menüden "Donload offline help" tıkalyın. AutoDesk sitesine bağlandığınızda, aşağıdaki resimde işaretlediğim gibi dil seçerek (herhalde Çince seçmezsiniz)

download ettiğiniz exe dosyasını çalıştırarak, Çevrimdışı Yardım (OffLine Help) kurulumunu tamamlayın.

16.04.2012 15:03    

mayyaq61
İşlemcin Ramini ve İşletim sistemi yazar mısın?

mayyaq61 (16.04.2012 15:23 GMT)

16.04.2012 15:56    

sermetyilmaz
Alıntı
mayyaq61 :
İşlemcin Ramini ve İşletim sistemi yazar mısın?

core i7 820 QM
ram : 8 gb samsung 1333 buz
ekran kartı ati mobiility radeon hd 5870

win 7 64 bit .

16.04.2012 16:00    

sermetyilmaz
Alıntı
ehya :
sermetyılmaz

İnternet'in açık olması yada olmaması autocad'i bağlamaz. Bunu bi kenara koyabilirsiniz.
F12 tuşu ise Dynamic Input özelliği olup yaptığı işlemleri baz alırsak bilgisayarınızın performansına bağlı olarak sıkıntı verebilir.
Ancak mesajınızda 2012 ve 2013 sürümlerini yazmışsınız. İki farklı sürümünde aynı anda aynı hatayı verebilme ihtimalinin olmadığnıı varsayarsak (bu sorun daha önceden hiçbir şekilde bildirilmedi) bilgisayarınızın donanımı ile ilgili sorun var diyebiliriz.Yada bir ihtimal olarak ekran kartınızın son sürücüsünü yükleyip deneyebilirsiniz.

ilk cümlenize katılmıyorum 2012 yi 3 ay sorunsuz kullandım ardından farkında olmadan nete bağlıyken autocad açıp 10 dk çalıştım ardından line çizmeye kalktıgımda donarak ilerlemeye başladı aynı şey 2013 tede başıma geliyor ekran kartını son güncellemesini yükledim 1 hafta önce . bu sorun olduktan sonra f 12 yi kapatınca sorun yokmus gibi çalışıyor.

16.04.2012 16:02    

sermetyilmaz
Alıntı
Harbi65 :
Alıntı
sermetyilmaz :

Bilgisayarı değiştircek oldum 2 senedir benzer sorunu bende hala yaşıyorum. Normal çalışırken bi anda maus tutukluk yapmaya başlıyo. ekranda cursor zorla hareket ediyo. Sanki mıknatıs gibi bişey cursorü tutuyo... Düzelmesi için kapatıp açmak zorunda kaldım daha önceleri... Hatayı hep Autocad de aradım ve windovsda da aynı şeyi yaptığını gördüm... Sonra keşfettim ki, tutukluk yaptığında Explorer penceresini ekranda sürüklediğimde anında sorun düzeliyor...Yeniden bil.sayar toplar gibi değiştirmediğim parça kalmadı... Ama bunun kaynağını hala bulamadım...
İnternet açıkken donduğunu söylediğin için yardımcı olur düşüncesiyle paylaşmak istedim...

eyv dostum paylaşımın için.

16.04.2012 16:12    

sermetyilmaz
Alıntı
ProhibiT :
Başıma gelen, denemiş, test edilmiş bir çözüm olmamakla beraber, tecrübelerim ışığında mantık yürüterek bir çözüm yolu tavsiye edebilirim.

Autocad 2012 ve 2013 sürümlerinde OnLine Help kullanılıyor. İşletim sisteminiz "Default Internet Browser" olarak başka program (mesela GoogLe Chrome, Landscape Navigator, gibi) tanıyorsa, AutoCAD'de OnLine Help için "Internet Explorer" kullanmaya çalıştığında bahsettiğiniz problem ortaya çıkabilir.

Çözüm için;
- AutoCAD komut satırından CONFIG<┘ girin.
- Açılan diyalog penceresinde "System" sekmesini seçin
- Resimde işaretlediğim, "Help and Wellcome Screen" bölümündeki, "Access online content when available" ın yanındaki işareti kaldırın.

AutoCAD Help'i kullanmıyorsanız bir problem yok, eğer sıklıkla AutoCAD Help'e başvuruyorsanız.
Resimde işaretlediğim yerde "?" işaretinin sağındaki oka tıklayarak,

açılan menüden "Donload offline help" tıkalyın. AutoDesk sitesine bağlandığınızda, aşağıdaki resimde işaretlediğim gibi dil seçerek (herhalde Çince seçmezsiniz)

download ettiğiniz exe dosyasını çalıştırarak, Çevrimdışı Yardım (OffLine Help) kurulumunu tamamlayın.

öncelikle paylaşımdan dolayı teşekkür ederim.
ilk resimdekini yaptım
online yardım almıyorum zaten help indirmedim
browser olayını değiştiremedim crom veya operaya değiştiremedim.

16.04.2012 18:44    

mayyaq61
Boşa vakit harcıyorsun.

Yazılımsal olarak oluşan eksiklik ve ya çakışma ve ya herhangi bir şey bunu bulman imkansızdır.(pc'mde autocad 2010 vardı.Bi süre sonra kasmaya başladı nedenini bulamadım.Autocad 2012 yükledim onda sorun yoktu.Onu yükledim ekran kartını güncelledim kısaca her şeyi denedim.Vardığım sonuc ise samanlıkta iğne aramaktı.

Pc'nin özellikleri oldukça Formattan başka bir çaren yok windows 7 32 bit candır can:)

16.04.2012 21:15    

sermetyilmaz
Alıntı
mayyaq61 :
Boşa vakit harcıyorsun.

Yazılımsal olarak oluşan eksiklik ve ya çakışma ve ya herhangi bir şey bunu bulman imkansızdır.(pc'mde autocad 2010 vardı.Bi süre sonra kasmaya başladı nedenini bulamadım.Autocad 2012 yükledim onda sorun yoktu.Onu yükledim ekran kartını güncelledim kısaca her şeyi denedim.Vardığım sonuc ise samanlıkta iğne aramaktı.

Pc'nin özellikleri oldukça Formattan başka bir çaren yok windows 7 32 bit candır can:)

eyv dostum.
formatı 3 hafta önce denedim yine aynı sorunla karşılaştım bu sefer win 7 32 bit kurayım diyorum
şu anki işletim sistemim win 7 ultimate 64 bit.
özelliklerim ise
core i7 820 QM
ram : 8 gb samsung 1333 buz
ekran kartı ati mobiility radeon hd 5870

30.10.2012 10:25    

smashstyle
Merhaba arkadaşlar ben de aynı sorunla karşı karşıyayım (AutoCAD 2013) ve burada çözüm olarak sundugunuz her şeyi uyguladım fakat düzelmedi F12 acık olunca cizim sırasında donmalar meydana geliyor ve bu durum baya bir sinir bozucu hale geldi şöyleki daha yeni aldıgım bilgisayarımdan soguttu diyebilirim bilgisayarımın özellikleri i7 3612 QM 8 gb RAM 1600 Mhz ekran kartı ise AMD Radeon 7650M işletim sistemim ise W7 64 bit Home Premium. Yardımcı olursanız sevinirim. Hepinize iyi çalışmalar.

28.09.2013 07:59    

badchild33
kesin çözüm. bende aynı dertten muzdariptim tam format atacaktım fakat buldum.

komut satırına '' 3dconfig '' yazıp komutu çalıstırın,

çıkan panelin sağ tarafında ''manuel tune'' ye tıklayın,

yeni çıkan panelin en üst kısmında ünlem işaretinin yanındaki kutucugu ''enable hardware acceleration'' işaretleyin ve ok deyin.

resim yüklemeyi bilmediğim için resim yukleyemedım kusura bakmayın.

işlem bu kadar...

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.633 saniye - Sorgu: 83 - Ortalama: 0.01968 saniye