28.05.2011 17:57    

teknikressam0606
Arkadaşlar merhabalar.
bazen dosyaları açarken not responding (yanıt vermiyor) hatasıyla karşılaşıyorum. bu durumu düzeltmek için ne yapmam gerekiyr.

30.05.2011 10:38    

SENDUR
"recovery" ile açmayı deneyebilirsin olmadı daha güçlü bir bilgisayarda açmayı dene

05.06.2011 17:04    

teknikressam0606
Recovery i nasıl açabilirim

06.06.2011 09:37    

bud_0782
Drawingrecovery komutunu kullanın.

27.02.2018 11:10    

halilozcakir
Arkadaşlar merhaba ,Not Responding uyarı mesajı yada hatası ile bende karşılaşıyorum.
derdimi anlatamıyorum bir yandan da başka nedenlerini araştırıyorum
Durum şu; Firmada herşey legal satın alınmış Sadece IT grubumuz windowsu etkinleştirmedi ben bundan şüpheleniyorum ,
Makineye yeni format atıldıAutocad merkez ofiste kuruldu geldi 2017 Full , bilgisayarım 16GB Ram AMD ekran kartı 4GB , D sürücüsü yok.
Serverda çalışıyoruz yanımdaki bilgisayarda sorun yokken benim Autocad de objeye tıkladım yada ölçü verdim diyelim esc yaptımmı yada yapmasam da bir iki komut sonra kasılıp kalıyor ve hata veriyor. obje seçtim ve geri aldım mı da aynı oluyor.

bazen açık dosya olmasına gerek yok start da iken bile oluyor kasıyor 3-5 sn-1dk sonra geliyor

windows ile Autocad alakası var onu nasıl anlatırım arkadaşlara

fikirleriniz ve tecrübeniz var mı nedir ?

halilozcakir (27.02.2018 12:00 GMT)

27.02.2018 12:38    

ehya
[halilozcakir]

Dosya ile alakası olabilir mi? Bu sıkıntıyı her dosyada yapıyor mu?

Yapıyor ise,
GRAPHICSCONFIG komutunu çalıştırıp Hardware Acceleration seçeneğini kapatıp deneyin.
TEMPOVERRIES değerini 0 yapın.

Yapmıyor ise,
Çiziminizde katman grupları varmı? Bunu kontrol edin.

Autocad açılırken de bekletiyor demişsiniz. Burda server çok önemli. Ayrıca kablolar da sıkıntı çıkarabilir. Yanınızdaki bilgisayarın kablosunu kendi bilgisayarınza takarak test edebilir, en azından bir seçeneği elemiş olursunuz.

Autocad ile windows sonuçta sistem olarak tabiki alakalı. Ama sizin fikirlerinizi ve karşılaştığınız şeyleri de öğrenmek isterim.

27.02.2018 15:52    

halilozcakir
Her dosyada yapıyor , Artık kasılmaktan ayaklarım bileklerim midem ,ağrıdı kendimi murat 131 ile eski Bilecik rampalarını çıkıyor hissediyorum .

Ekran grafik performansı kapattım Tempo.. zaten sıfır.. gene sıkıtı var,
açılırken bekletme yok çalışırken yada start da beklerken oluyor , kablolarda soketli de olsa çok ek var bundan olabilir mi bilmiyorum,
kablo değişim işini yapacağım bide öyle deneyeceğim ,
katman gruplarından kasıt , Las var bak o çok işimize yarıyor katman derken o ise her disipline yapmışlar kullanıyoruz

kurulurken mi sıkıntı oldu bilmiyorum , düşünüyorum ,
windows örneğin prohibit hocamızın Crop lispi Autocad i yönetici olarak çalıştırırsak çalışıyor Windows sisteminden çok etkilendiğini buradan kanaat ediyorum.
lisp çok fazla da lisp yok pline yapan lisp çizgilerin düzlemini sıfırlayan bylayer yapan layerlarla kısa yollar atanmış lisp.

Las var bak o çok işimize yarıyor katman derken o ise her disipline yapmışlar kullanıyoruz

28.02.2018 06:33    

ehya
bahsettiğim LAYER tablosunda kullanılan layer gruplama özelliği. Bunun sistemi tıkadığına dair bilgiler mevcut.

Şahin hocamın lispinin yönetici olarak belirtilmediği sürece çalışmama nedeni, yönetici izni isteyen klasörlerde işlem yaptığındandır.
Genel olarak bu tür izinlerde windows tüm programlara engel koyar. Klasörlerin yönetici izni ile alakalı ayarları değiştirirseniz lispi kullanırken yönetici iznine gerek kalmaz.

Uzaktan bağlanma gibi bir durum olursa sisteminizi incelemek isterim. Böyle bir durumda özelden görüşelim.

28.02.2018 07:27    

halilozcakir
Eyvallah müsait bir zamanınızda mesaj atacağım...AutoCAD Sheet Sets kullanıyorum aktif olarak serverda kaybolmaktansa onu tercih ediyorum o bu PC formatından sonra dosyaların bazıları masaüstündeydi onlar gitti acaba ondan olur mu diye sheet seti kapattım
biraz da onu deneyeceğim ...

..AutoCAD Sheet Sets sorunum ağırlık bastı sanırım bazı layoutlar ve dwg ler masaüstünde olmayınca aramaya çalışıyor.. çünkü kapatınca sorun bir müddettir yok.

halilozcakir (28.02.2018 08:58 GMT)

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.396 saniye - Sorgu: 68 - Ortalama: 0.02053 saniye