10.05.2011 07:04    

ferhatgedik
Merhbalar. ben yaptığım projede çizimde kaç ader 90/230 kapı olduğunu yada kaç adet cmyk-1 olduğunu v.S. bulmak istiyorum. tek tek saymak yerine.... nasıl bulabilirim?

10.05.2011 07:07    

ehya
Fılter komutunu çalıştırın. "select filter" bölümünden "text value" seçeneğini seçin. değer olarak 90/230 yazıp "add to list" butonuna basın. "apply" butonuna basıp çiziminizi seçip enter yapın. sadece bu yazılı değerdeki nesneler seçilecektir. herhangi bir seçim komutunun "p" alt komutu ile tekrar seçip nesne adetini öğrenin.

cmyk-1 dediğiniz nedir bunu anlamadığım için birşey diyemiyorum.

10.05.2011 07:26    

ferhatgedik
Tşk ederim. şimdi denicem. cmyk-1 de bir şekil ismi projede. ondnada kaç tane var diye kolay yoldan bakmak için demiştim.

10.05.2011 07:52    

ehya
Şekilden kastınız eğer blok ise bunu belirtmezseniz nasıl anlayabiliriz ki??

aynı şekilde fılter komutunda bulunan "block name" seçeneğini kullanarak blok ismini dosya içinde süzüp sayısını öğrenebilirsiniz.

10.05.2011 08:15    

ferhatgedik
Yok öle değil ben anlatamadım k. balma lütfen. klima ve havalandırma projesi çizdik. bunun içindeki jointleri isimleri cmy-1-2 v.S. gidiyor. 4 e kadar. tek tek her kat planında saymak sorun.. ben bi seferde planda yada planlarda kaç tane bu isimli joint var diye sormak istiyordum??? dediğin filter yazdım çıkan yerde o dediğin "text value" seçdim ama bu cmy-1 nereyaz yazıcaz da sonuç alıcaz onu denedim ama olmadı

10.05.2011 09:50    

ProhibiT
Sayacağınız objeler Text ya da Mtext ise (BLock ya da attribute değilse)
Kod:

(defun c:kac () (setq str (getstring T "\nSayılacak Yazı: ")) (princ (strcat "\n " (itoa (sslength (ssget "x" (list (cons 0 "*text") (cons 1 str))))) " " str " bulundu")) (princ))
Bu kodu copy ile alıp AutoCAD komut satırına paste edin ve enter girin... kac isimli bir fonksiyonunuz oldu. kac<┘(sayılacak text)<┘ girerseniz girdiğiniz yazıdan çizim içinde kaç tane text ve mtext objesi varsa, bunların sayısı yazılacaktır.

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.191 saniye - Sorgu: 57 - Ortalama: 0.0209 saniye