25.04.2011 15:40    

incikaraca
Ya aslında nasıl anlatacağımı bilmiyorum.. ben peyzaj mimarlığı okuyorum ve işim bitkilerle.. autocadte şablonlarda bitki resimleri yok.. bu yüzden yüklemem gerek.. elimde dwg olarak bitki resimleri var fakat autocadin içine nasıl atacağımı bilmiyorum.. yani her seferinde bitkiyi gidip klasörden kopyalamak istemiyorum.. çokk acil yardım :( :( :(

incikaraca (26.04.2011 16:54 GMT)

25.04.2011 17:35    

ProhibiT
Süpürge mi eklemek istiyorsunuz? çalı mı?

hiç bir şey bilmiyorsanız, bütün block'larınız bir dosyaya insert edip, "design center" da bu dosyayı açarsanız, bütün bitkilerinizi sürükleyip bırakarak yeni çiziminize ekleyebilirsiniz.

kolay gelsin.

25.04.2011 19:06    

incikaraca
Ben daha yeni kurdum autocad 2011 i.. design center komunutu giriyorum fakat açılmıyor.. daha design yazmadan unknown yazıyor.. :(

25.04.2011 19:44    

ProhibiT
Bahsettiğiniz block'ların tümünü bir drawing dosyasına insert edip, yalnızca block'lardan oluşan bir dosya oluşturun. örnekleyerek gidersek, diyelim ki; "peyjaz.Dwg" dosyasını oluşturdunuz, ve bunu, "c:\peyzaj bloklari" isimli bir klasörde oluşturdunuz.

- Çalıştığınız çizimde, AutoCAD komut satırından "adcenter<┘" girin.
- design center penceresi açıldığında, soldaki "folders" sekmesinin altındaki listeden, "c:\peyzaj bloklari\peyzaj.Dwg" dosyasını seçin.
- design center penceresinde oluşturduğunuz dosyayı seçtikten sonra, sağdaki büyük pencereden (ya da dosya isminin altındaki listeden) blocks tıklayın.
- peyzaj.Dwg dosyasındaki bütün block'larınız büyük pencerede görüntülenecektir. bu block'ları tutup sürükleyerek çizimize alabilirsiniz.

kolay gelsin.

25.04.2011 20:09    

incikaraca
Evett tam olarak bunu demek istemiştim.. çok teşekkür ederim.. :)

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.106 saniye - Sorgu: 55 - Ortalama: 0.02011 saniye