22.03.2011 20:23    

TR-hathor
Iyi akşamlar, profildeki seçtigim noktaları numaralandırıp, belittigim 0(sıfır) noktasına göre yüksekliklerini degerlerini tablo halinde listeleyen bi lisp lazım. internette aradım ama bulamadım. çok acil ihtiyacım var malesef. yardımcı olursanız duvacınızım... kilitlendim burda :(( (ölçü birimi metre. 1br=1m)

22.03.2011 20:39    

ProhibiT
Ne internette ne de başka bir yerde böyle fonksiyonları pek kolayca bulamazsınız :)
aslında, bahsettiğiniz noktalara birer point objesi oluşturun, bu point objeleriyle ilişkilendireceğiniz field objelerinizi tablonuza yerleştirin. field objenizde, seçilen point objesinin postion özelliğini alın ve bunun yalnızca y değerini seçin. tabii bu durumda sıfır olarak aldığınız referans noktasının y koordinatını 0 noktasına taşımış olmak gerekiyor.

tam olarak ne istediğinizi biraz daha detaylı anlatırsanız, hatta bir çizim veya ekran görüntüsü ekleyebilirseniz, bir çaresi bulunur.

22.03.2011 20:51    

TR-hathor
Prohibit hocam allah razı olsun senden :) sayende ampul yandı kafada. y degerlerinden hallederim sanırım, 0,0,0 noktasını kendim belirliyip. sonra z olarak değiştiririm isimlerini y degerlerinin. olur sanırım böyle. saol. kolay gelsin. iyi akşamlar.

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 0.862 saniye - Sorgu: 48 - Ortalama: 0.01797 saniye