22.03.2011 12:02    

kguneslen
Arkadaşlar. elimde bir çizim dosyası var. yani autocad dosyası. bu dosya prewiev olarak görünüyor. ama açmaya çalışınca açılmıyor. acaba nasıl açabilirim.Çok acil yardımcı olursaanız sevinirim.

22.03.2011 12:20    

ProhibiT
Sorunuz biraz tanımsız kalmış... açılmayıp ne diyor? inadım inat ben açılmıyorum, demiyor herhalde bir hata mesajı veriyordur. ya da, açmaya çalıştığınızda ne oluyor (hiç bir şey olmaması da bir olaydır) bunları yazarsanız, çözüm konusunda fikir yürütmek mümkün olur. kolay gelsin.

22.03.2011 13:08    

caltay
Prohibit,

süpersin yemin ederim şuan iş yerinde herkes bana bakıyor çünkü çok fena güldüm.
öyle soruya böyle cevap süper olmuş...:))

22.03.2011 13:13    

kguneslen
Kardeş open menüsüne girdiğimde sağ tarafta prewiev olarak dosyanın içi görünüyor. ama açtığımda dosya bomboş geliyor. herhangi bir hata kodu vermiyor.

22.03.2011 13:51    

ProhibiT
Caltay, o zaman mesajım maksadı aşan bir formatta olmuş. ortama birazcık sıcaklık katmaktan öte maksadımız olamaz elbette.

kguneslen arkadaşım,
açtığınız dosyada hiç bir obje görünmüyor anladığım kadar.
Eğer UPDATETHUMBNAIL sistem değişkeni 16'dan küçük bit değerine set edilmiş bir sistemde, objeler silindikten sonra save edilmiş bir dosya ise, preview'da son görüntü saklanmadığı için bahsettiğiniz durumla karşılaşabilirsiniz. bu durumda dosyanız gerçekten boştur.

Dosyamızı açtığımızda, Layer'lara baktığımızda, 0 ve defpoints Layer'ının dışında başka Layer'lar görünüyor mu? Bu Layerlar freeze edilmiş durumda olmasın?

Bu teorimiz de geçerli değilse, AutoCAD komut satırından, List<┘aLL<┘ girdiğinizde, 0 found diye bir mesaj mı alıyorsunuz? herhangi bir obje bulunuyorsa, Zoom<┘E<┘ girip, objelerinizin güncel ekranın dışında kalıp kalmadıklarını kontrol etmekte fayda var.

iki rahmetten biri, ya açıklamaya çalıştığım gibi, objeler silindikten sonra save edilirken eski thumbnail preview kalmıştır, ya da objeler var ama bir şekilde görünür değiller.

kolay gelsin...

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.089 saniye - Sorgu: 53 - Ortalama: 0.02054 saniye