08.02.2011 18:49    

yasmiinn
Merhaba arkadaşlar autocadde sadece yazıyı alma şansım varmı? fonsuz olarak sadece şekli bunu png. Veya bmp. Olarak kaydedicem ama bir türlü fonsuz alamadım. Yardımlarınızı bekliyorum. :)

örnek: abcde
yazıda beyaz olan yerler olmamalı.

08.02.2011 20:10    

ProhibiT
-. Png veya -. Bmp şeklinde alırsanız, bitmap formatlarında fon (background) olmadan almak diye bir kavram mümkün değil ki.

nihai amacınızı anlayamamış olmamakla birlikte, başka bir yol deneyebilirsiniz diye düşünüyorum.
ddedit komutuyla text objesini edit ediyormuş gibi alın, edit penceresindeyken yazının istediğiniz bölümünü işaretleyin (shift tuşuna basılı tutarak ok tuşlarıyla veya mouse ile işaretleyebilirsiniz) ctrl+c ile clip board a aldığınız yazıyı, mesela notpad, wordpad, word veya başka bir ortamda ctrl+v ile paste edin. böylelikle yazının görüntüsünü değil, karakterlerini (harflerini) almış olursunuz. ctrl+c ve ctrl+v yerine mouse sağ butonunu da kullanabilirsiniz.

yanlış anlayıp ilgisiz konu ve detaylara girdimse affola :)

kolay gelsin.

08.02.2011 20:55    

yasmiinn
Şimdi şöyle ben anlatamamış olabilirim örnek olarak bişi yaptım görünen siyah yerler olmıyacak sadece beyazlar olucak oşekilde bunu autocadden alabilme ihtimalim varmı bilemiyorum. bilmediğim için sordum :)

[img]http://img232. ımageshack. us/img232/8126/logoxa. jpg[/img]

ön izlemeden resmi görüyorum cevapla diyince görünmüyo.

yasmiinn (08.02.2011 21:14 GMT)

08.02.2011 21:18    

ProhibiT
Özel mesajda linkler bozulmuyor :)

- config<┘girin.
- display sekmesindeki colors butonuna tıklayın.
- açılan yeni pencerede,
- soldaki context: bölümünde, 2d model space seçin.
- ortadaki interface element: bölümünde, uniform background seçin.
- sağdaki color: bölümünde ok'a tıklayıp listeyi açarak buradan white seçin.

bu durumda ekran zemin renginiz white (beyaz) olunca, rengi 7 (ya da bylayer veya byblock) olan objeleriniz kendiliğinden siyah olacaklardır.
7 numaralı renk diğerlerinden farklı olarak, ekran zemininin tersidir aslında.
her neyse, bu durumda -. png veya -. jpg formatında görüntünüzü alırsanız, sanırım amacınıza ulaşmış olursunuz.

kolay gelsin.

08.02.2011 21:26    

yasmiinn
Teşekkür ederim ama maalesef bununla amacıma ulaşamıyorum kısacası yazımı ben bi videoda kullanıcam ve yazının altında bi fon olucak mesele o harfinin içi boş alttaki fon görünsün ordan istiyorum.

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.187 saniye - Sorgu: 55 - Ortalama: 0.02158 saniye