28.12.2010 14:28    

kcoguz
Arkadaşlar benim sorunum şu : autocad de mesela bi projede bazı layerlerin çizgi kalınlığını değiştirmek istiyorsunuz. bunu layer properties managerden yapıyoruz. Lineweight seçeneği default olan bi layer in kalınlığını 0.35 - 0.30 vs yapabiliyorum. Ancak 0.30 - 0.35- 0.40 olan bi kalınlığı tekrar default yada 1 felan yapamıyorum. bunun başka bir yolumu var? ben bunu gerçekleştirirken şu adımları izliyorum. layer properties manageri açıyorum, kalınlığını değiştirmek istediğim layerin lineweight seçeneğinin üzerine tıklıyorum ve çizgi kalınlığını belirliyorum. 1 kere değiştirebiliyorum ama ondan sonra tekrar aynı çizgi kalınlığını değiştiremiyorum. benmi yanlış yapıyorum anlamadım. lwt nin açık yada kapalı olması farkedermi diğeceğim ikisinide denedim olmadı. cevabı bilen arkadaşların yardımını bekliyorum. şimdiden sağolun.

birde bazı projeleri açarken shx diye birşey çıkıyor karşıma. cancel dedikten sonra proje açılıyor. bu neden oluyor.

28.12.2010 14:38    

halilozcakir
ikinci sorun daha önemli gibi geldi bana hemen cevaplayayım acaddoc.lsp diye bir virüs var kasıp kavurdu ortalığı o olabilir.

Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız.

diğerini anlayınca cevaplarım.

28.12.2010 14:56    

kcoguz
virüs olsa bütün dosyalarda olmazmı sadece bazı dosyalarda öyle çıkıyor. hata gibi bişey değil bi dosya açmamı istiyor sanki. dosyanın ismide mt0011.shx. open dediğimde "file not found please verify the correct filename was given" yazıyor. cancel dediğimde proje açılıyor.

29.12.2010 05:07    

emasi
Evet şöyle bi şeynen rastlaşmışdım.
Bu .shx diğer bir programdan gelme bi şey.Mesela: ArchiCad dan neyise AutoCad a getirdiyimizde öyle oluyor.
ArchiCad da olan bazı Hatch lar var onlar AutoCad da alqılanmıyor diye şöyle oluyor.Sana lazım olmayan layer tiplerini ve Hatch ları senin kendi istifade etdiyin gibi deyişdir.Ve PURGE (pu) yap.
Ben bu üsulla düzeltdim.
Uğurlar

emasi (29.12.2010 05:45 GMT)

05.01.2011 08:15    

maydesign37
Benimde bir sorum olcak? Diyelimki bir yay bir düz çizgi vs bir kaç parça şey çizdim, daha sonra bunların çizgi kalınlığını değiştirmek istiyorum ve bunu ekranda görmek istiyorum bunu nasıl yapıcam?

05.01.2011 08:54    

halilozcakir
çizgi kalınlığını propertiesden değiştirebilirsin.ekranın altında LWT butonunu tıklarsan kalınlıklarını görebilirsin.
yanlız çizgi kalınlıklarını layerlardan ayarlamanı değiştiremeni öneririm.Çok önemli bir konu bu.

02.11.2013 16:49    

alirizasahin
Bir proje içerisinde elle girilmiş çizgi kalınlıklarını topluca değiştirebilmenin kısa yolunu bilen var mı acaba?
Match properties ile yaptığım zaman oldukça zamanımı alıyor..

03.11.2013 11:40    

Travaci
Çizgilerinizi seçip properties ekranından "crl+1" değişrirebilirsiniz.

03.11.2013 19:41    

alirizasahin
Zaten sorun çizgileri seçmek. Çünkü proje içerisinde aynı çizgilerden çok fazlaca var. Çizgileri seçmek zamanımı alıyor. Çizgileri seçtikten sonra matc propertiesden değiştiriyorum.

03.11.2013 19:48    

Travaci
Qselect komutunu kullanın. Açılan pencerede seçmek istediğiniz çizgi için filtreyi belirleyin. Çizgi tipi, kalınlığı, rengi, layerı vs.. Daha sonra seçimi yapın.

03.11.2013 20:20    

alirizasahin
Alıntı
Travaci :
Qselect komutunu kullanın. Açılan pencerede seçmek istediğiniz çizgi için filtreyi belirleyin. Çizgi tipi, kalınlığı, rengi, layerı vs.. Daha sonra seçimi yapın.

Öğrenmek istediğim komut buydu, çok sağolasın meslektaşım.

18.03.2015 13:13    

serkancali
YAZILAN BİRİNCİ SORUDA .SHX OLAN YAZI KARAKTERİDİR PROJELERDE PROGRAMIN DİFOLT KULLANMADIĞI YANİ BÜYÜK İHTİMAL SİZDE BULUNMAYAN TÜRKÇE YAZI KARAKTERİDİR CANCEL LA BASARAK GEÇTİĞİNİZDE

TÜRKÇE YAZILMIŞ YAZILARIN BİR KISMINI SORU İŞARETİ OLARAK GÖRÜRSÜNÜZ

DOSYA İÇİNDE

ÇİZGİLERİ RENKLERİNE YADA ÇİZGİ TİPLERİNE GÖRE QSELECT KOMUTU İLE TOPLU OLARAK RENKLERİNİ DEGİŞTİREBİLİR
VE ÇIKTI ALIRKEN RENKLER ÜZERİNDEN GİDERSENİZ İSTEDİĞİNİZ SONUCU ELDE EDERSİNİZ TECRÜBE İLE SABİTTİR :)

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.039 saniye - Sorgu: 75 - Ortalama: 0.01386 saniye