23.12.2010 12:01    

emredalgic
merhaba,

mevcut bir cizimden dimstyle nasil import edilir?
scale nasil ayarlanir.

adjust etmek istiyorum. benim scale 1:10. dimstyle scale 1:50 diyelim. sanirim dim lerin scalei de onemli. bazi projelerden copy,paste yaptigim zaman scale kucuk kaliyor cunku.

diger sorum. kendime gore dimstyle yapiyorum. save ediyorum. fakat yeni bi cizim actigim zaman save ettigim dimstylei goremiyorum. kendi dimstyle imi hazirlayip bunu butun yeni cizimler icin nasil default yaparim?

emredalgic (23.12.2010 12:10 GMT)

23.12.2010 12:31    

emasi
Alıntı
mevcut bir cizimden dimstyle nasil import edilir?

Çizdiyiniz diğer fayldan istediyiniz Dimension u diğer fayla ekledinizde(ctrl+c ve ctrl+v) hemin ayarlar da diğer fayla geçecek.

Alıntı
scale nasil ayarlanir.

Şurda kast etdiyinizi anlayamadım Primary Unitsdeki Scale factory ayarlarını mı istemişsiniz.
Eyer eledise Çizdiyiniz her hangi bir çizimin kaç kere böyütüb küçültmünizden aslıdır
Mesela: Çizginiz 2 defa böyütmüşsünüzse ve hakiki ölçülerin verilmesini istiyorsanızsa Primary Unitsdeki Scale factory da 1/x (x= ne kadar böyütmüşsünüz) yazmalısınız.
Küçültdükde ise x (x= ne kadar küçültmüsünüz)
Alıntı
diger sorum. kendime gore dimstyle yapiyorum. save ediyorum. fakat yeni bi cizim actigim zaman save ettigim dimstylei goremiyorum. kendi dimstyle imi hazirlayip bunu butun yeni cizimler icin nasil default yaparim?

Forumda bununla ilgili anlatılmışdır.
her hangi bir örnek çizim yapıb Autocadın içinde olan Ctrl+N yaptıkda görsenen acad faylı ile evezlemeyi bi deneyin.
Her zaman yeni fayl açmak istedikde bu işnize yarayacak

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 0.863 saniye - Sorgu: 44 - Ortalama: 0.01962 saniye