21.12.2010 08:46    

murathh
Herkese merhaba,
çizim esnasında plot işlemine başladıktan sonra esc tuşu işlevini kaybediyor. Tekrar programı kapatıp açmakta işe yaramıyor. Windows 7 işletim sistemi yeniden başlatıldığı zaman esc tekrar işlemeye başlıyor ama bir süre sonra tekrar kullanılamaz oluyor.
Yardım için şimdiden teşekkürler.

06.07.2011 13:59    

emreistanbul
Arkladaşlar bende arıyom bunu bulamadık. autocad okulunun yöneticileride bilmiyorsa eğer kimse bilmiyordur zaten.

06.07.2011 14:03    

ehya
Esc tuşunun işlevi autocad'e özgü bir işlem değildir.
ilk mesajda programın kapatılmasının bile çözüm olmadığı, ancak bilgisayara resetlendiğinde düzeldiği söylenmiş.
demek ki bunun autocad ile değil işletim sistemi yada klavye ile alakalı olduğu görülüyor.

mesajınızdan sonra biraz araştırdım. genel olarak statik elektriklenmeden dolayı klavyenin etkilendiği, klavyeyi değiştirerek sorunun çözüldüğü söylenmiş.
denemekte fayda var.

08.07.2011 19:24    

pepper1988
Merhabalar;
aynı olay benimde başıma geldi klavyeyi degiştirdik sorun ortadan kalktı :)
ilk klavyeyi geri taktıgımızda ondada bi sorun olmadı.. bende anlamadım neden :)

18.10.2011 09:30    

erci1060
Autocad 2007 kullanıyorum ve bi proje katoloğu hazırlarken bendede esc tuşu çalışmamaya başladı sonra uzun araştırmalar sonuda photoshop ile aralarında bi problem olduğunu anladım. yani aynı anda bir tarafta autocad açık diğer taraftada ps açıksa esc tuşu işlemiyor...Photoshop u kapatınca problem çözülüyor.
tabi başka arkadaşlarda hangi programlar hangi probleme sebep olur yada olabilir bi fikrim yok.
bence klavye değiştirme gibi olaylara girmeye gerek yok ama yinede isteyen klavyesi bozuk mu diye başka bi bilgisayarın klavyesiyle deneme yapabilir :)

07.04.2019 21:00    

glhnsnmz
Çok zaman önce yaşanılan sorun bende de oluyordu. Gerçekten de photoshop programını kapatınca sorun gitti.
Şaka gibi çok işime yaradı.

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.114 saniye - Sorgu: 57 - Ortalama: 0.01954 saniye