17.12.2010 19:43    

Onurov
İyi günler.

Ben acemi bir autocad kullanıcısıyım ve bir konu hakkında bilgi almak istiyorum.

Elimde tarayıcıdan (scanner) çıktısı alınmış bir karayolu planı var. Bunu autocad'e aktarmak istiyorum. Fakat imaj dosyasını autocad e yüklediğimde (1. resime bakınız) çizgiler autocad ile çizilmiş gibi olsun. (2. resime bakınız.)

1. resim:

Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız.

2. resim:

Şimdiden teşekkürler.

18.12.2010 07:15    

arif35
bununla ilgili bir program var ancak üzerinde çok çalışmak gerekiyor. objeleri tek tek tanıtmak gerekir. yani kendiniz çiziyorsunuz gibi. ancak bu eski bir bilgi yakın bir zamanda böyle bir program çıktıysa çok süper bişey olur :)

18.12.2010 07:26    

ProhibiT
VextraSoft'un Vextractor diye bir programı var (Raster to vector conversion tool) denemenizi tavsiye ederim. Kendi sitelerinde demo sürümü de var.

Bence çok başarılı, ama Text'leri vector olarak aldığı için kısmi bir sıkıntı var. Eğer taradığınız (Scan ettiğiniz) çizimde yoğun yazı blokları varsa, yazıların bulunduğu bölümleri herhangi bir OCR (Optical Character Recognition) programıyla (mesela Recognita) işleme alıp bir word prcocessor'e atarsanız, daha sonra Vextractor ile çevirerek elde ettiğiniz AutoCAD drawing dosyası içine MText olarak alabilirsiniz.

Kolay gelsin.

ProhibiT (18.12.2010 10:13 GMT)

18.12.2010 08:20    

arif35
prohibit link için teşekkürler. şimdi hemen uyguladım süper bişey ama genede tam bir randıman vermiyor. iyi olan tarafı tif olan dosyalrı dwg olarak saklamak güzel.... teşekkürler

18.12.2010 09:51    

ProhibiT
Vextractor programı içinde raster görüntü ile ilgili bazı ayarları çözdükçe daha da verimli oluyor.

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 0.816 saniye - Sorgu: 53 - Ortalama: 0.0154 saniye