14.12.2010 07:57    

teknisyen058
Merhabalar, bir sorunum var yardımcı olursanız sevinirim.
Workspaces de oluşturduğum menümü başka bir bilgisayara nasıl aktarabilirim.
Cad yüklediğimde her seferinde menü ayarlamaktan bıktım. örneğin iş yerinde ki menüyü evdeki bilgisayarama aktarabilirmiyim yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ediyorum

14.12.2010 14:35    

allengir
Tabi.sıayla anlatıyım.
önce workspace'den kullandığın menüyü "save current as" yapıp yeni bir isim ver.
command satırına menu yaz
çıkan tablodan acad.cui dosyasını masaüstüne kopyala.
daha sonra acad dosyasına yeni bir ad ver.(yeni ad verdiğin bu dosyayı iyi sakla)
cad'i tekrar kurduğunda command satırına tekrar menu yaz.
çıkan tabloya sakladığın dosyayı kopyala
workspace'den costimize'yi aç ve kopyaladığın dosyayı tıkla.
tekrar workspace'i açtığında save current as yapıp yeni isim verdiğin bölüm çıkacaktır.
onu seç ve eski menün gelecektir.
Hadi hayırlı olsun...

14.12.2010 15:00    

macapapazi
başlat menusu-programlar -autocad-migrate customsettings-export autocad settıng.

15.12.2010 12:15    

teknisyen058
çok teşekkür ederim yardımların için allengir üstad

31.12.2010 07:54    

machinery-technician
merhabalar ben Autocad 2010 Architecture kullanıyorum bilgisayara format atmak zorunda kaldım ve sonra autocad 2010 u yükledim ama workspace bölümün ' autocad classic' yok ekran beyaz şuan autocad classice nasıl geçebilirim... ayrıca eskiden sağ alttaki dişli işaretine tıkladığımda geliyordu 3d modeling - autocad classic diye geliyodu ama olmuyor şimdi hiç biri yok lütfen yardım edin :( yoksa işten atılacam birsürü proje var metraj bekleniyo :((:

31.12.2010 12:40    

allengir
mausunu yukarıdayken sağa (mesela line komutunun üzerine gelip) tıkla ve açılan tabloda aşağılarda workspaces vardır.onu işaretle.sonra uygun bir yere yerleştirirsin.

allengir (03.01.2011 11:10 GMT)

25.07.2013 08:12    

halilozcakir
merhaba autocad e Cadprofi yükledikten sonra profilimde iki konuda (1.quick propertiesi sürekli kapatıyor 2. dyn pasif oluyor settinlerinden de show command tiki kalkıyor..) sıkıntı var düzelttikten sonra , workspace save as yaptığım halde sonra tekrar dağılıyor eski halini alıyor..bilen varmıdır ? nedendir ?
Cadprofi ye rağmen nasıl kalıcı bir workspace sahip olabilirim..

25.07.2013 08:48    

Travaci
Workspace settings'e girdiğinizde Automatically save wokspace changes seçeneğini aktif edin.

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 0.855 saniye - Sorgu: 63 - Ortalama: 0.01357 saniye