07.12.2010 10:14    

Ayaz_Kaan
Selam Autocad 2011 ile ilgili arama yaparken birkaç çeşit sürüm gördüm(Autocad 2010 Map----Autocad 2011 Civil----Autocad 2011 3D Civil-----Autocad 2011 LT.....)Mekanik çizimler için olanı biliyordum bir kaçkezde kullanmıştım ama parantez içinde yazdıklarımla yeni karşılaştım,uygun olan ne işlev kullanım farklılıkları varmı bu konuda biligi verirseniz sevinirim.

07.12.2010 10:19    

ehya
Autocad Map :

AutoCAD Map 3D, harita üreten, bakımını yapan ve bu haritalar üzerinde analiz yapan tüm mühendisler, plancılar ve teknik personel tarafından kullanılabilecek bir yazılımdır. İster hizmet üreten bir kuruluşta, isterseniz doğal kaynaklarla veya çevreyle ilgili bir kuruluşun harita grubunda olun; bir bakanlık, bir belediye, bir telekomünikasyon şirketi, bir gaz dağıtım organizasyonunda veya haritayla çalışan herhangi bir kuruluşta olun, konumsal bilgi sizin için çok önemli olacaktır. AutoCAD Map 3D ile haritalar sayısal hale getirilir, bakımları yapılır, analiz edilir, tematik haritalar oluşturulur, hassas ve kaliteli çıktıları alınır ve konumsal verilere direkt ulaşım sağlanır.

Autocad 3D Civil :

AutoCAD Civil 3D endüstrinin en özgün 3 boyutlu arazi ve inşaat mühendisliği tasarım yazılımı olarak, dinamik tasarım modeli ile projelerin daha hızlı ve hassas tamamlanmasına yardım ediyor.

AutoCAD Civil 3D; güçlü işlevler içeren arazi ve inşaat mühendisliği tasarım yazılımıdır. AutoCAD Civil 3D’in bu konuda üretilmiş yazılımlardan en büyük farkı; nesneler arasında akıllı ilişkiler yaratmasıdır, tasarımda herhangi bir değişiklik olduğu anda nesneler de dinamik olarak güncellenir, tüm Civil 3D nesneleri birbirleri ile bağlantılıdır. Örneğin, güzergahta bir değişiklik yapıldığı anda profiller de otomatik olarak güncellenir. Kolay kullanımlı arayüzü kullanıcılara projelerin üretimi, yönetilmesi ve paylaşılması aşamalarında büyük kolaylık sağlar. Tasarım, analiz, raporlama ve 3 boyutlu görselleşme işlemlerinin tümü Civil 3D ile yapılabilir. Aşağıdaki işlevlerin tümünü tek bir pakette içerir:

Autocad LT :

Autocad LT, normal bir autocad programından farkı 3d komutları ve macro yazılım desteğini içermemesidir.

07.12.2010 10:33    

Ayaz_Kaan
Hızlı cevap için tşk.Autocad Map da yükleyeceğim

07.12.2010 11:06    

ouzksk
Konu açılmışken bende sorayım ben demir çelik metal imalatı yapıyorum en ufak borudan gemi gövdesine kadar metal imaltım var. Bunların 3d çizimlerini, stres testlerini yapabileceğim, montajını yapıp çalıştırabileceğim bana en uygun autodesk yazılımları neler acaba. Yardımcı olablilecek arkadaşlara çok teşekkür ederim şimdiden.

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 2.464 saniye - Sorgu: 53 - Ortalama: 0.04649 saniye