06.12.2010 06:56    

kral23
arkadaşlar siteden sayın Derya KILIÇ tarafından hazırlanmış olan topla.lisp i indirdim. ve anlatıldığı şekilde autocad e tanıttım. topla.lisp successfully loaded iletisini aldım. bu işlemden sonra autocad dosyasını kapatıp yeni bir tane açtım. line ile düz bir çizgi çizdim. sonra ikinci bir çizgi çizdim. command satırına top yazdım. (topla yazdığımda )enter yaptım. uzunlukları toplanacak yay ve doğruları seçiniz yazısı ve altındada select object ibaresi çıktı mouse ile birinci düz çizgimi tıkladım. sonra yine mouse ile ikinci çizgiyi tıkladım.select objects 1 found, 2 total ibaresi belirdi.enter dedim. enter dediğimde yeniden command satırına geçiyor. yani bu 2 düz çizginin toplamını göstermiyor. nerede hata yaptığım hakkında yardımcı olursanız sevinirim. bu arada topla.lisp dosyamı c/ autocad / support / lisplerim/topla.lisp olarak yükledim.

06.12.2010 07:44    

ehya
appload ettikten sonra dosyanızı kapatırsanız lisp tekrar pasif duruma geçer. Eğer her autocad açılışında aktif olmasını istiyorsanız APPLOAD komutunu çalıştırdıktan sonra CONTENTS butonuna tıklayıp lispi bu bölüme ekleyin.

06.12.2010 08:03    

kral23
o dediğiniz işlemide yaptım contents dede topla.lisp dosyam ekli durumda

06.12.2010 09:13    

ehya
gerekli bilgiler komut satırına yazacaktır. Eğer yazmıyorsa mutlaka bir hata verir. Bu hatayı söylemelisiniz.

06.12.2010 09:37    

kral23
hocam ben topla.lisp dosyamı c/ autocad / support / lisplerim/topla.lisp olarak yükledim. buradan kaynaklanabilirmi çünkü yukarıda anlattığım şekilde enter dediğimde komuttan çıkıyor.

06.12.2010 09:48    

halilozcakir
komut satırını yani F2 ye bastığında çıkan yazıları kopyalayıp yapıştır buraya bakalım ne olmuş..
birde commad satırına geçyor diyorsun ya orada vermiyor mu toplamları..
---------
Command: top
Uzunlukları Toplanacak Yay ve Doğruları Seçiniz.
Select objects: Specify opposite corner: 14 found
Select objects:
<Seçilen objeler inceleniyor...>
12 ARC, CIRCLE ve LINE objesi bulundu.
Yaylar = 1.86 m. Doğrular = 248.01 m. Toplam Uzunluk = 249.87 m
-------------

18.12.2010 18:53    

kral23
hocam tamamdır. f2 ye basınca toplam çizgi mesafelerini verdi. ben toplam değerleri command satırında vermesini bekliyordum. yardımlarınız için teşekkürler. saygılar.

14.01.2011 11:51    

soley
Merhaba arkadaşın yaşadığı sorunu ben de yaşıyorum nesneleri seçtikten sonra enter yapıyorum bütün değerleri sıfır veriyor
F2 ye de bastım orda da değerler sıfır yardımcı olursanız sevinirim.Derya hn da teşekkürler .

14.01.2011 12:08    

halilozcakir
Command: top
Uzunlukları Toplanacak Yay ve Doğruları Seçiniz.
Select objects: Specify opposite corner: 1765 found
Select objects:
<Seçilen objeler inceleniyor...>
1189 ARC, CIRCLE ve LINE objesi bulundu.
Yaylar = 3708.1 m. Doğrular = 109789.33 m. Toplam Uzunluk = 113497.43

lispi düzgün yüklediğinizden emin olun.bu şekilde çalışması gerek.

22.08.2011 10:41    

windreyna
Topla lispi indirmek istiyorum yardımcı olurmusunuz. dowland için link gönderebilirmisniz?

22.08.2011 12:23    

ProhibiT

29.08.2011 07:16    

allengir
Mehmet hocam topla lispini indiremiyorum.Şirkette download yasak.Copy paste yapacak şekilde gönderebilirmisin lütfen?

24.12.2016 21:52    

elk21
değerli hocam ben f2 ye defalarca bastım ancak birtürlü seçtiğim çizginin toplam uzunluğunu öğrenemedim önceden kullanırken çok güzeldi sorunsuz çalışıyordu ama artık çalışmıyor doğru yüklediğimden eminim yardm edersiniz çok sevinirim yada bir çizgi yi cm cinsinden ölçen bir lisp de varsa önerirseniz sevinir dua eder yetmez bir daha ederim

24.12.2016 22:40    

admin
Dosyayı indirip denedim sorunsuz çalışıyor.

Acaba komutu mu yanlış giriyoruz?
Bildiğiniz gibi yüklediğimiz lisp dosyasındaki bir kod grubunu çalıştırmak için girilecek komut (defun c:top (/ )... kısmında c: den sonraki ifadedir. Yani burada lispi yükledikten sonra komut satırına top yazınca (+enter) çalışıyor.

23.09.2021 19:52    

baha07
Alıntı
elk21 :
değerli hocam ben f2 ye defalarca bastım ancak birtürlü seçtiğim çizginin toplam uzunluğunu öğrenemedim önceden kullanırken çok güzeldi sorunsuz çalışıyordu ama artık çalışmıyor doğru yüklediğimden eminim yardm edersiniz çok sevinirim yada bir çizgi yi cm cinsinden ölçen bir lisp de varsa önerirseniz sevinir dua eder yetmez bir daha ederim

Seçtiğin çizginin pline olmadığına emin misin? Sadece line çizgilerinde çalışıyor lisp

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.31 saniye - Sorgu: 83 - Ortalama: 0.01579 saniye