01.12.2010 07:37    

Serkan_RS
Autocadde loft ve sweep komutu nasıl kullanılıyor forumlarda baktım detaylı anlatılmamış ve ne yaptıysam bir türlü kullanamadım.Eğer detaylı anlatılan bir link veya bilen birisi varsa buraya yazabilir mi? Yardımlarınız için teşekkür ederim.(Kullandığım program autocad 2007)

02.12.2010 06:24    

arif35
öncelikli olarak komut anlatılarak uygulanmaz. görsel olarak daha etkilidir. sitelerde video anlatımlı dersler var. ancak anlatabildiğimiz kadarıyla izah etmeye çalışalım...

loft komutu iki farklı şeklin kare ve daire gibi birleştirmesine yarar. örnek olarak huniyi düşünün ancak bunun üstü kare olsun altıda daire mesafesi mesela 100 mm olsun buların arasını loft ile doldurabiliriz.

sweep ise sadece belirli bir şekli belirtilen bir hat üzerinde uzamasını sağlayabilirz. örnek olarak bir boru hattı... bilmiyorum anlatabildim mi?

06.12.2010 07:46    

Serkan_RS
Ben ucs ile çalışma yüzeylerini deiştiriyorum ve loft komutunu kullanmak istediimde işe yaramıyor. Aynen dediğini gibi yapmaya çalışıyorum ama malesef olmuyor forumlardada bunu açık bir şekilde anlatan bir konu başlığı göremedim. Eğer varsa net bir şekilde anlatan bana buraya linkini atabilirsin yada güzel bir şekilde anlatabilecek olan varsa ve anlatırsa çok sevinirim:)

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 0.975 saniye - Sorgu: 49 - Ortalama: 0.0199 saniye