23.08.2010 13:39    

Harbi65
Herhangi bir lispi kullandıktan sonra Undo yapınca bir sürü (Lisp Expression) mesajı çıkıyor. Örneğin;

Command: u
GROUP (Lisp Expression) (Lisp Expression) (Lisp Expression) (Lisp Expression)
(Lisp Expression) (Lisp Expression) (Lisp Expression) (Lisp Expression)

şeklinde devam ediyor...

lisp de fonksiyonun başında "cmdecho" 0 sıfırlıyorum. (command "undo" "group") yapıyorum... ve devam ediyor..
en sonda da (command "undo" "end")

Kodlamada mı bi yanlış var? Bu neden çıkar nasıl düzelir?

23.08.2010 17:44    

ProhibiT
Harbi65 hocam, Undo komutunun Auto özelliği kapalı (off) olduğunda gurubu tek komutla geri döndüremez.
Bunun için;
- AutoCAD komut satırından UNDO<┘A<┘ON<┘girin... AutoLisp fonksiyonu tekrar deneyin.
Ya da,
- AutoLisp Fonksiyon içinde; (command "undo" "a" "on") komutundan sonra, (command "undo" group") komutunu kullanın...
Kolay gelsin...

23.08.2010 19:52    

Harbi65
ProhibiT hocam;
Undo komutunuda kurcaladım. Auto özelliğini de açtım...Şuan Auto özelliği durumu ON.
Auto özelliğini kendisi off mu yapıyor anlamadım...
Ancak Lisp içinde Command kullanılan kodlardan sonra Undo yaparsam bu mesajlar çıkıyor...

23.08.2010 20:10    

ProhibiT
UNDOCTL (Undo Control) sistem değişkenini kontrol edin;

0 : UNDO is turned off
1 : UNDO is turned on
2 : Only one command can be undone
4 : Auto is turned on
8 : A group is currently active
16 : Zoom and pan operations are grouped as a single action
32 : Layer property operations are grouped as a single action

UNDOCTL burada istediğimiz özelliklerin değerlerinin toplamı olarak değer alabilir.
Bu sistem değişkeninin değerini 1+4+16+32=53 olarak set edip öyle denemenizi tavsiye ederim.

Not: UNDOCTL sistem değişkeni Drawing veya Registry'de save edilmiyor, sistem değişkenini set ederek yaptığınız ayalar AutoCAD'den çıkınca kaybolacaktır.

Kolay Gelsin...

23.08.2010 20:20    

Harbi65
Hocam cevap için teşekkürler. Ancak şuan UNDOCTL sistem değişkeni değeri 53.
Undo auto özelliği ON. Fakat yine aynı sonuç.
Command kullanılan kodlardan sonra yine aynı mesajı veriyor. Command kullanılmayanlarda sorun olmuyor...

UNDOCTL değerine müdehale edemiyorum...
Undo ayarına göre bunun değeri değişiyor zaten. Örneğin Undo auto özelliğini Off yaptığımda UNDOCTL değeri 49 oluyor...

Harbi65 (23.08.2010 20:35 GMT)

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 0.92 saniye - Sorgu: 54 - Ortalama: 0.01704 saniye